Sakala: Viljandi järve äärne elamumaa leidis rekordhinnaga hoonestaja

31. märts 2006, 08:24

Viljandi järve ääres paikneva kaheksa krundi 50aastase hoonestusõiguse eest pakkus parimat hinda, 2,65 miljonit krooni, Vallikraavi Kinnisvara.

Viljandi arhitektuuri- ja planeerimisameti maakorraldusteenistuse juhataja Andres Makku sõnul olid kahe teise kirjalikul enampakkumisel osaleja lubatud summad ligi poole miljoni võrra väiksemad, kirjutab Sakala.

'Elamumaa eest pole Viljandis nii palju veel pakutud,' sõnas ta.

Karja tänav 2 asuv kinnistu on 8691 ruutmeetri suurune ning läks müüki 1,5 miljoni kroonise alghinnaga. Ostjal on kohustus ehitada sellele kaheksa ühepereelamut, mis peavad olema valmis 2009. aasta juuniks.

Makku sõnul oli tegemist juba kolmanda korraga, kui kõnealust maad müüdi. Paar aastat tagasi ei soovinud seda keegi, kuid mullu detsembris korraldatud enampakkumisel oli huvilisi tervelt viis. Parimaks pakkumiseks tunnistati 1,7 miljoniga Tartu osaühing Vikerkardin, kes aga ettenähtud aja jooksul lepingut ei sõlminud ning kaotas 70 000 krooni tagatisraha.

Vallikraavi Kinnisvara puhul on samuti tegemist Tartu ettevõttega, mille taga seisavad ehitusärimehed Raivo Rand ja Aivar Tuulberg.

Vallikraavi Kinnisvara juhataja Indrek Rentel leidis, et firma maksis praegusest turuhinnast küll veidi rohkem, kuid lisas, et hoonestamiskohustus tuleb täita alles kolme aasta jooksul.

Millised plaanid ettevõttel järveäärse maaga täpsemalt on, ei nõustunud Rentel avaldama enne, kui linnavalitsus on Vallikraavi Kinnisvara enampakkumise võitjaks kuulutanud.

'Asukoht on krundil üks paremaid Viljandis,' arvas ta. 'Eramajadele annab veekogu lähedus alati väga suure plussi ja et ka kõrvale kerkib eramukvartal, on tegemist areneva piirkonnaga.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing