Väinamere Liinide juhiks sai Urmas Treiel

04. aprill 2006, 17:11

OÜ Väinamere Liinide juhatajaks sai endine Kuressaare linnapea Urmas Treiel, Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehena jätkab Tõnis Rihvk, teatas ettevõte.

Saaremaa Laevakompanii (SLK) juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul on tütarettevõte Väinamere Liinid loodud selleks, et lüüa lahku parvlaevaliinide teenindamine Lääne-Eesti saarte ja mandri vahel ning SLK algatatud uued projektid Sillamäe-Kotka ning Ventspils-Saaremaa laevaliinide näol.

?Muudame ettevõtte struktuuri, mille kohaselt saab Saaremaa Laevakompaniist emaettevõte, mis omab täisosalusi firmades Narva Line, SSC Ferries ja Väinamere Liinid. Urmas Treiel tunneb kohalikke olusid ja inimesi, tema ülesandeks saabki mandri ja saarte vahelise liikluse korraldamine?, ütles Rihvk.

Urmas Treieli sõnul suhtub ta uude positsiooni suurte ootustega, kuna laevakompanii teenindab aastas ligi poolteist miljonit inimest ja see number kasvab.

37aastane Treiel on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusküberneetika alal, samas kaitses ta ka magistrikraadi ärijuhtimises. Varem Tallinna Pangas ning Tartu Kommertspangas osakonna juhatajana töötanud Treiel oli 2001-2005 ametis Kuressaare abilinnapeana, 2005. aasta juunist novembrini oli ta Kuressaare linnapea.

Väinamere Liinid OÜ on Saaremaa Laevakompanii tütarfirma, mis hakkab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga sõlmitud lepingu alusel teenindama Kuivastu-Virtsu ja Rohuküla-Heltermaa parvlaevaliine alates 2006. aasta oktoobrist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing