EPL: Seadusandja sai aega vara tagastamist reguleerida

13. aprill 2006, 07:29

Riigikohus andis eile seaduseandjale kuus kuud aega Saksamaale ümberasunute varatagastamise küsimuses uue regulatsiooni väljatöötamiseks.

Riigikohus leidis, et Saksamaale ümber asunud inimestelt õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise, kompenseerimise või erastamise küsimustes tuleb võimalike lahendusvariantide vahel valik teha eelkõige Riigikogul ja valitsusel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Riigikohus tunnistas omandireformi aluste seaduse ühe sätte kehtetuks mööndusega, et see otsus jõustub selles osas alles 12. oktoobril ning seda juhul, kui ei ole jõustunud omandireformi aluste seaduse (ORAS) seda sätet muutev või kehtetuks tunnistav seadus.

ORAS sätestab, et Saksa riigiga sõlmitud lepingute alusel Eestist lahkunud inimeste omandis olnud ja siin õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise või kompenseerimise taotlused lahendatakse riikidevahelise kokkuleppega.

See säte seadis 1941. aastal NSV Liidu ja Saksa riigi vahel sõlmitud lepingu alusel ümberasunute varade saatuse sõltuma riikidevahelisest kokkuleppest, mida aga pika ajaperioodi jooksul ei ole sõlmitud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing