Tallinn kaotab kahtlased taksopeatused

26. aprill 2006, 16:14

Tallinnas on plaanis sisse seada ööpäevaringne taksokontroll ning kaotada kahtlase kuulsusega taksopeatused, vahendas Tallinna pressiteenistus.

Lisaks tahetakse sõiduki tagaaknale panna taksode hinnakirjad suurelt ja üheselt mõistetavalt.

1. mail likvideeritakse taksopeatused Viru tänava alguses ja 'Sõpruse' kino juures. Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul ajendasid otsust vastu võtma turismifirmade ja ka Kesklinna Valitsuse kaebused.

'Tuli palju signaale, et just need on sellised taksopeatused, kus peatuvad halva mainega taksod, kes ei lase nn 'normaalsetel' taksodel seal klienti oodata ning pakuvad teenust kordades kõrgema hinnaga, millega võtavad kliendilt vabaduse valida taksot,' põhjendas Mutli.

Mutli lisas, et taksopeatuste kaotamist vanalinnas esialgu katsetatakse. 'Kui selle tulemusena olukord paremaks muutub, siis plaanime ära kaotada ka teised halva kuulsusega taksopeatused.'

Sel aastal on plaanis sisse seada ka ööpäevaringne taksokontroll. 'Praegu on pakkumise teinud munitsipaalpolitsei ja linn küsib võrreldavat pakkumist ka erasektorist, et otsustada, kumba varianti kasutada,' ütles Mutli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing