Tartu maratonil leiti rahvasportlase uriinist dopingut

26. aprill 2006, 13:16

SEB Ühispanga 36. Tartu Maratoni järgne dopingukontroll näitas lubatust kõrgemat efedriini taset rahvasportlase organismis, teatas ETV24.

19. veebruaril antud maratonijärgne uriiniproov näitas, et sportlase organismis oli lubatust enam efedriini, mis kuulub Rahvusvahelise Suusaliidu Anti–Dopingu reeglite kohaselt dopingainete hulka.

B-proovist loobunud suusataja tunnistas oma võimalikku süüd ning põhjendas seda teadmatusega. Maratoni eel oli ta külmetusnähtude tõttu tarbinud suurtes
kogustes Coldrex gripiravimit ning see võis tingida ka efedriini kõrge sisalduse veres. Vastavalt FISi Anti–Dopingu koodeksile suusataja diskvalifitseeriti ning talle tehti hoiatus dopingaine kasutamise eest.

Kahetsusväärse juhtumi avalikustamisega loodab Klubi Tartu Maraton rõhutada, et sportlike eluviiside stressi-ja probleemivabaks harrastamiseks peab oma menüül, toidulisandeil ning ravimitel hoolikalt silma peal hoidma ka rahvasportlane.

SEB Ühispanga 37. Tartu Maraton leiab aset 18. veebruaril 2007. Lisainformatsiooni ning uudiseid Klubi Tartu Maratoni võistlustest vahendab kodulehekülg www.tartumaraton.ee, informatsiooni FIS Anti-Dopingu reeglite kohta leiab aadressilt www.fis-ski.com.

ETV SPORT

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing