Savisaare advokaadid süüdistavad Äripäeva

Raimo Ülavere 08. mai 2006, 13:13

Edgar Savisaare advokaadid süüdistavad lehte kohtuotsuse mitte täitmises, ehkki Äripäev avaldas kohtuotsuse juba ligi kuu tagasi.

Kohtutäitur Marek Laanemets pöördus Savisaare advokaatide taotlusel Harju maakohtu poole, et viimane trahviks ajalehte Äripäev, kuna viimane pole väidetavalt avaldanud Savisaare ja Äripäeva vahelist kohtuotsust. Sellekohase pressiteate tegi täna ka Savisaart esindanud advokaadibüroo Lextal. Samas avaldas Äripäev kohtuotsuse juba 10. aprillil ja on sellest informeerinud ka kohtutäiturit. Teksti sisu saatis ajaleht enne avaldamist ka Savisaare advokaadile Üllar Talvistele.

Üllar Talviste vastas küsimusele, kas ta on kursis, et Äripäev on tema klienti puudutava kohtuotsuse täitnud ja otsuse avaldanud: ?Ei ole?. Tema sõnul tegi ta taotluse Äripäeva trahvimiseks kohtu vahendusel kohtutäituri soovitusel.

Äripäev esitas aprillis Euroopa Inimõiguste kohtule avalduse Edgar Savisaare kohtuasja vaidlustamiseks ja menetlusse võtmiseks. Nädalapäevad tagasi teatas kohus, et on võtnud asja menetlusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing