EPL: Klientide petmine muutub taksojuhtidele senisest keerulisemaks

15. mai 2006, 07:13

Riigikogu kehtestas hiljuti uue korra, mille järgi peavad alates 30. oktoobrist olema plommitud kõik taksomeetrid, et takistada sinna lisaseadmete toppimist.

Endiselt leidub taksojuhte, kes paigaldavad taksomeetrile nn kordistaja, mis loeb kilomeetreid tegelikkusest hoogsamalt. 'Rikutud' taksomeeter kruvib arve kunstlikult suuremaks, mis omakorda võimaldab kliendilt rohkem raha nöörida. Mõõteseaduse ja ühistranspordiseaduse muudatused lubavad üksikisikut taksomeetri või selle plommide tahtliku rikkumise eest karistada kuni 100 trahviühiku ehk 6000 krooniga ja firmat kuni 50 000 krooniga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sügisel jõustuvad ka praegusega võrreldes märksa karmimad kontrollimisreeglid. Iga taksomeeter peab enne turule jõudmist läbima metroloogilise kontrolli. Sinna tuleb programmeerida kõik vedaja määratud taksoteenuse tariifid.

Esmakordselt kasutusele tulevaid taksomeetreid ei pea enam varustama taatlusmärgisega, küll aga vastavusmärgisega (CE) ja metroloogilise lisamärgisega. Järelevalve teostamine on politsei ja omavalitsuste pädevuses. Lisaks tekib linna- ja vallavalitsustel voli kontrollida ka taksomeetri paigaldajat või kohandajat, et vältida võimalikku kokkumängu taksojuhtidega.

'Usume, et selle õiguse andmine annab neile senisest avaramad võimalused taksonduse üle järelevalvet pidada,' ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar Riigikogus eelnõu kaitsmisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing