Põhjarannik: Tühjalt kontolt kadus kümneid tuhandeid kroone

18. mai 2006, 08:33

Politsei uurib kaht juhtumit, kus kahelt pangakontolt on väidetavalt kadunud tuhandeid kroone, kuigi kontodel olid eelnevalt tühised summad.

Umbes kuu aega tagasi esitas üks narvalanna politseile avalduse, kus ta teatas, et tema 17aastaselt pojalt varastati Hansapanga noortekaart NPNK. Kontol oli naise väitel olnud 125 krooni, ent sellele vaatamata sooritati deebetkaardi abil ostusid enam kui 70 000 krooni väärtuses. Nüüd nõuab pank naiselt 78 000 krooni tasumist, kirjutab Põhjarannik.

Analoogse avaldusega pöördus politseisse üks isa, kes samuti teatas, et tema lapse kaardiga on sooritatud oste rohkem kui 7000 krooni eest, ehkki kontol polnud kaugeltki nii palju raha. Kuigi mees maksis nõutud summa pangale ära, esitas ta politseile avalduse.

Politsei alustas kriminaaluurimist paragrahvi alusel, mis näeb ette vastutust kelmuse eest. Samal ajal kui on uurimisel see, kuidas on võimalik kontolt deebetkaardiga olematut raha välja võtta, on Põhjaranniku andmetel kontollimisel ka väited, mille kohaselt lubab kaart sooritada väikese summa piires tehinguid ka siis, kui kontol üldse raha pole.

Hansapanga meediasuhete juht Kristiina Tamberg ütles Põhjarannikule, et nimetatud juhtumit aitab selgitada asjaolu, et Visa Electroni kiipkaartidele kehtestatud rahvusvaheliste reeglite kohaselt saab kaupluses mõnedel juhtudel teha kuni kindla summani tehinguid ilma pangapoolse autoriseerimiseta ehk siis pangaga ühendust võtmata.

'Tegemist on kaardimaksete tehnoloogiast tuleneva võimalusega, mis kaasneb vajadusega tagada maksete töötlemise kiirus ja mugavus nii kliendile kui kaupmehele. Kuna klient on oma kaardiga tehtud tehingute eest täielikult vastutav ning 99,9% juhtudest tekib võlgnevus juhuslikult ning on väga lühiajaline, pole rahvusvahelises praktikas seda kunagi probleemina tõstatatud,' ütles Tamberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing