PM: Keskpartei ladvik esitaks Savisaare presidendiks

23. mai 2006, 07:47

Keskerakonna liider Edgar Savisaar võiks tema koduerakonna juhatuse silmis olla valijameeste ees üks presidendikandidaate.

Postimehe andmetel kogunesid eelmisel neljapäeval Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni ruumis keskpartei saadikud ning teised erakonna juhtivad liikmed. Ligi 30-liikmeline seltskond leidis, et Savisaare kandidatuur võiks valijameeste kogus üles kerkida.

Seda juhul, kui president Arnold Rüütel ei peaks kandideerima või on näha, et tema võimalused valijameeste kogus on väiksemad kui Savisaarel. Keskerakond arvestab valijameeste kogus ka rahvaliitlaste toetusega, kirjutab Postimees.

Eelmisel neljapäeval Iirimaal Dublinis tööreisil olnud majandusminister Savisaar ütles eile Postimehele, et ta kuuleb erakonna «laiendatud juhatuse» kogunemisest esimest korda.

'Keegi pole mind informeerinud sellest ettepanekust [seada tema kandidatuur üles valijameeste kogus]. Arvan, et see on teil Postimehe käärkambris välja mõeldud ja nüüd püüate meilt saada selle kohta arvamust,' sõnas ta. 'Midagi niisugust pole minu teada toimunud.'

Aasta alguses Postimehele antud intervjuus pakkus Savisaar, et presidendikandidaadid, kes varakult välja käiakse, lastakse sügiseks auklikuks.

'Ma arvan seda praegugi. Presidendivalimiste kampaanias on tehtud kaks eksisammu: eelmisel korral magas see osa ajakirjandusest, kes lõi trummi ja teatas, et nemad teevad presidendi, Rüütli maha,' sõnas ta. 'Seekord aga alustati liiga vara. Arvan, et avangud presidendivalimistel on veel tegemata.'

Mitu parlamendipoliitikut, teiste seas keskerakondlased, on aga Savisaarest presidendi valimise võtmes rääkides kasutanud ühte ja sama lauset: 'Kui Savisaarel on selle sügisega seoses üks unistus, siis on see presidendiks saamine.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing