PM: Reklaam meelitas külluslikult lustima tuhanded venelased

25. mai 2006, 07:54

Tallinna reklaamivad hiidplakatid Peterburi tänavail ja Moskva metroodes tõid eelmisel aastal pealinna rekordarvu Vene turiste.

Kui 2004. aastal külastas Tallinna 65 000 Vene turisti, siis mullu kasvas nende arv 80 000 inimeseni ehk ligi veerandi võrra, mis Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) juhatuse esimehe Tarmo Sumbergi sõnul on üsna muljetavaldav tõus, kirjutab Postimees.

'Vene turistid eelistavad Tallinna külastada detsembris ja jaanuaris, mil siin on madalhooaeg. Nad veedavad siin keskmisest turistist rohkem päevi ja ka kulutavad rohkem,' loetles Tallinna ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste idanaabritest külaliste eeliseid.

Ettevõtlusamet korraldas sügisel juba kolmandat aastat suure reklaamikampaania Moskvas ja Peterburis, et keskmisest jõukamaid venelasi

Teniste sõnul näitavad värsked arvud, et kampaania oli vägagi edukas. Jaanuaris tõusis Tallinna külastanud Vene turistide arv võrreldes eelmise aasta sama kuuga isegi rohkem kui poole võrra.

Kuigi kõige enam venelasi meelitab Eestisse aastavahetusöö, on Tallinn idanaabrite hulgas üha populaarsemaks saanud ka kevadel ja suvel, mil kogu perega puhkamas käiakse.

Ettevõtlusametis valminud analüüs näitab, et 41 protsenti Vene turistidest käis mullu Tallinnas puhkusereisil, 34 protsenti tööasjus ja veerand külastas siinseid sõpru või sugulasi. Tunduvalt on kasvanud ka kultuuri nautivate vene külaliste arv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing