PM: Lisaeelarve toel algab Merivälja tee laiendamine

29. mai 2006, 07:53

Tallinn kavatseb tänavu lisaeelarve toel hakata laiendama Merivälja teed.

Kas 82 miljonit krooni neelav ümberehitus sel aastal valmib, on lahtine, sest linn pole laiendusele ette jäävaid eramaid välja ostnud, kirjutab Postimees.

Nii maade küsimusega tegelev abilinnapea Taavi Aas kui ka teedeehituse eest vastutav abilinnapea Olga Sõtnik kinnitasid, et ettevalmistamisel olev lisaeelarve näeb muu hulgas ette raha Merivälja tee laienduseks ning teetööga hakatakse tänavu kindlasti pihta.

'Kindlasti alustame seal tänavu töid, kuid kas meil õnnestub kogu teelõik sel aastal lõpetada või teeme sel aastal ainult osaliselt ja ülejäänud järgmisel aastal, on praegu lahtine,' ütles Sõtnik.

Linn tahab Merivälja teed uuendada Randvere ristmikust Ranna teeni ning praegune 1+1 sõidurajaga tee muutuks pärast ümberehitust viis-kuus meetrit laiemaks, 2+2 sõidurajaga teeks. Samuti on Merivälja tee asfaltkate halvas seisukorras ja auklik.

Et kõik tööd ellu viia, tuleb linnal aga endale saada 14 tee äärde jäävat erakätes olevat maatükki. Võõrandamisele minevad maatükid on väga erinevad – kõige väiksem ligi 100 ja kõige suurem 3750 ruutmeetrit. Osa maaomanikega on linn kokkuleppele jõudnud, osaga mitte.

Sõtniku sõnul on võimalik Merivälja teed nii Randvere tee ristmikust kui ka Ranna tee algusest laiendama hakata ka siis, kui osa maid jääb välja ostmata, ning tee-ehitus peaks lahti minema suvel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing