EPL: Ministeerium kangutab Rein Porrot ametist

30. mai 2006, 07:10

Viimastel nädalatel on majandusministeeriumi lennundusvalla juhid otsinud argumente, et sundida Rein Porro lennuameti asejuhi kohalt lahkuma.

Praegu on ministeeriumis pooleli ametkondlik juurdlus Porro viimase aasta tegevuse üle, mil lennuamet on väljastanud lennutööde lube ettevõtetele, mis pole lennuoperaatori sertifikaadis loetlenud oma lennumasinaid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Porro ja lennuameti peadirektor Koit Kaskel on korduvalt kinnitanud, et taoliste lennulubade väljastamine on seaduslik, kuna Euroopa ühinenud lennuameti aastataguse ettekirjutuse kohaselt ei tohi lennuoperaatori sertifikaadis sisalduda ettevõtte lennumasinaid.

Ka eelmisel nädalal lõppenud ametkondlik juurdlus lennuametis tuvastas, et lennuamet pole rikkunud kehtivat lennundusseadust ega Euroopa taevas kehtivaid tsiviillennureegleid. Porro sõnul ongi tegelikkuses nii, et kui Eesti ja Euroopa lennueeskirjad lähevad omavahel vastuollu, siis on kohustus talitada Euroopa ühinenud lennuameti reeglite järgi.

Porro sõnul teavad seda ka tema kaudsed ülemused ministeeriumist, kuid soov temast vabaneda on suurem. Miks? Avalikkusele on praegu jäetud mulje, et Porro seadis ohtu lennuohutuse, kui lubas oma kunagisel ettevõttel Pakker Avio teha lennukiga Cessna-172 marutõvevaktsiini külvi.

Kuid nädalapäevad enne Pakker Aviole väljastatud lennuloa fakti ilmnemist ajakirjanduses nimetas Porro ühel lennuametis toimunud koosolekul majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundusvaldkonna juhte (Edgar Savisaare nõunikku Oleg Harlamovit ja lennundusosakonna asejuhti Tõnis Leppa) sulideks.

Muuseas, Porro on Leppa piisavalt pigistanud ja kiusanud. Veel eelmise aasta lõpus keeldus just Porro väljastamast lennuluba Lepale, kes soovis minister Savisaare lennutada oma firma Ladybird neljakohalise lennukiga Piper Riiga ministrite kohtumisele. Lend jäi toona ära, kuna lennukil ei töötanud jäätumisvastane seade.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing