Oskando arendab rendiseadmete ja -sõidukite jälgimisseadet

07. juuni 2006, 10:10

Oskando OÜ toob peagi turule mobiilsidevõrku kasutava seadme, mis on mõeldud rendisõidukite, rendiseadmete ja teiste liikuvate objektide jälgimiseks.

RentKeeperi kaubamärgi all esitletav seade on vaid sigaretipaki suurune, ilmastikukindel ja autonoomse toite võimalusega. Seade kinnitatakse jälgitava objekti külge ning suhtlemine toimub tekstisõnumite vahendusel. RentKeeper sobib hästi nii ehitusmasinate ja kaubasaadetiste kui ka sõiduautode, mopeedide ja teiste mootorsõidukite jälgimiseks.

'Teadmatus välja üüritud sõidukite ja ehitusmasinate asukoha ning kasutamise suhtes on rendifirmadele alati peavalu valmistanud,' ütles Oskando juhatuse esimees Indrek Hirvlaan. 'RentKeeper aitab seda olukorda parandada. Puhtalt rendiseadmete vallas hindame Eesti turu mahtu umbes 3000 RentKeeperile, millest 500 tarnimiseks on meil juba kokkulepe olemas. Aasta lõpuks plaanime müüa 800 seadet.'

Esimese põlvkonna RentKeeper suudab arvestada jälgitava objekti töötunde ja määrata tema asukohta. Töötundide arvestus lihtsustab rendiseadmete korralise hoolduse aja väljaarvutamist. Asukoha määramine vähendab aga varguseriski, kuna RentKeeper annab SMS-ga omanikule teada, kus piirkonnas objekt asub.

Lähikuudel turule jõudes täieneb RentKeeper raadiomajaka ja GPS-mooduliga, samuti lisaakuga, et seadet oleks võimalik kasutada ka ilma välise toiteta. Hetkel on seade varustatud sisemise akuga, mis kestab ühe laadimisega 14 päeva.

1995. aastal asutatud Oskando OÜ tegeleb sõidukitele ja väikelaevadele mõeldud GSM- ja GPS-põhiste mugavus-, turva- ja jälgimisseadmete arendamise, tootmise ja müügiga. Oskando tooteid müüakse Eestis, Lätis, Soomes, Norras, Inglismaal, Iirimaal, Hollandis, Prantsusmaal ja Itaalias. Ettevõttes töötab 12 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing