Taani ministeerium kutsub Eestist tööle haritud spetsialiste

Annika Matson 21. juuni 2006, 15:00

Taani teaduse-, tehnoloogia- ja innovatsiooniministeerium teatas, et otsib Eestist IT, ehituse, teaduse ja tervishoiu valdkonnas töötavaid spetsialiste.

Taanis napib kõrge kvalifikatsiooniga tööjõudu ning Taani valitsus kardab, et lähitulevikus kujuneb see tõsiseks probleemiks. Seetõttu on Taani valitsus kavandamas kampaaniat, mille eesmärk on meelitada Eesti kvalifitseeritud töötajaid jätkama koos perekonnaga erialast karjääri Taanis, kus neile pakutakse ahvatlevaid tingimusi.

Iseäranis on Taani huvitatud IT, ehituse, teaduse ja tervishoiu valdkonnas töötavatest spetsialistidest. Taani õpetab välja ja koolitab nendel aladel küll ka ise palju spetsialiste, kuid tööpuudus on praegu Taanis viimase 30 aasta madalaimal tasemel ja seetõttu valitseb kõnealustes valdkondades tööjõunappus. Tundub, et kõrge kvalifikatsiooniga välismaalased ei ole lihtsalt teadlikud Taanis elamise ja töötamisega kaasnevatest võimalustest ja soodustustest.

'Teadmiste levitamine on üks kasvu ja arengu eeltingimusi. Paljud taanlased reisivad ringi välismaal ja me oleme näinud, et see suurendab nende pädevust, aidates neil seeläbi pärast kodumaale naasmist arendada Taani kaubandust ja tööstust. Me tahame olla abiks teadmiste tõhusamal levitamisel üle riigipiiride ja loodame, et teiste riikide töötajad tulevad Taani ning õpivad ka ise midagi sellist, mida nad saavad oma kodumaale kaasa võtta,' ütles Taani teadus-, tehnoloogia ja innovatsiooniminister Helge Sander.

'Asjatundlike inimeste välismaalt enda juurde meelitamiseks peame paremini tegutsema. Häid töötajaid võib üldiselt leida küll igalt poolt, kuid me oleme otsustanud keskendada tähelepanu sellistele piirkondadele, millel on traditsiooniliselt tugevad sidemed Taaniga. Eesti spetsialistid vastavad meie vajadustele just tänu oma erialastele teadmistele ja kultuurilisele tagapõhjale,' möönis Sander.

Taanisse tööle minna otsustanud eestlastele pakutakse spetsiaalset 25protsendilist maksustamissüsteemi, mis Taani kõrgete palgatasemetega ühendatuna teeb sellesse riiki elama asumise väga meelitavaks võimaluseks. Liiatigi valitsevad Taanis perekonda toetavad head sotsiaalsed tingimused ning kogemused on näidanud, et need on välismaale kolimise otsustamisel olulise tähtsusega tegurid.

Lisaks Eestile käivitatakse niisugune kampaania ka Saksamaal, Rootsis, Poolas, Lätis ja Leedus. Et hankida täiendavat informatsiooni Taanisse tööle asumise võimaluste kohta ja tutvuda vabade ametikohtade loeteluga, külastage veebisaiti www.workindenmark.com.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing