Ministrid arutasid Brüsselis põllumajanduslike otsetoetuseid

Gert D. Hankewitz 19. juuli 2006, 09:14

Eile Brüsselis toimunud põllumajanduse ja kalanduse ministrite nõukogu istungil arutati otsetoetuste vabatahtliku ümbersuunamise põhimõtteid.

Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrid pidasid nõu määruse eelnõu üle, millega sätestatakse otsetoetuste vabatahtliku ümbersuunamise eeskirjad. Liikmesriikidele loodi 2007-2013 aasta finantsperspektiivi raames võimalus vähendada kuni 20% ulatuses turu- ja otsetoetusi ühtse põllumajanduspoliitika (ÜPP) I sambas ja kasutada neid summasid maaelu arengu programmides ÜPP II sambas.

“Eesti toetab vabatahtliku ümbersuunamise võimaldamist,” kinnitas Põllumajandusministeeriumi abiminister Rain Vändre. “Samas leiame, et eelnõu peaks olema paindlikum. Näiteks on oluline, et liikmesriigile jääks võimalus teavitada Komisjoni ümbersuunamise rakendamisest ka hiljem kui kaks kuud peale määruse jõustumist, nagu esialgu ette nähti. Eile lubas Komisjon siiski, et vabatahtlik ümbersuunamine vaadatakse üle veel ka 2009. aastal.”

Nõukogus olid arutlusel samuti 2007. aastast kehtima hakkavad uued põllumajanduse riigiabi suunised.

“Oleme uute riigiabi suuniste kehtestamise poolt, kuid mõned küsimused tekitavad siiski muret,” ütles Vändre. “Leiame et ei ole õigustatud jätta riigiabi suunistest välja tõuaretuseks ning reklaamimiseks antav abi ning vähendada looma- ja taimehaiguste tõrjeks antava abi määra 100%-lt 75%-le.”

Euroopa Komisjoni esindajad tutvustasid eile liikmesriikidele uut veinisektori turukorralduse reformi teatist ning andsid liikmesriikide põllumajandusministritele ülevaate Maailma Kaubandusorganisatsiooni põllumajandusläbirääkimiste olukorrast.

Põllumajandusministeeriumi delegatsiooni kuulusid abiminister Rain Vändre, asekantsler Andres Oopkaup, eurokoordinatsiooni büroo juhataja Kristina Uibopuu ning üksuse juht põllumajandusküsimustes Eesti esinduses Euroopa Liidu juures Peeter Seestrand.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing