Tervise hoidmise kohustus laieneb füüsilisest isikust ettevõttjaile

30. august 2006, 16:54

Homme arutab valitsus töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muutmist selliseks, et tervise hoidmise kohustus langeks ka füüsilisest isikust ettevõtjaile (FIEd).

Seaduse eelnõud tutvustab valitsuse liikmetele sotsiaalminister Jaak Aab. Plaan on suurendada eelkõige töötajate ohutust, teatas valitsuse pressibüroo ning lisas, et seadusemuudatus ei too kaasa lisakulutusi töökeskonna parandamiseks.

Eestis töötab enamus FIEsid kõrgendatud riskiga tegevusvaldkondades, näiteks põllumajanduses, kalanduses, ehituses, transpordi alal või metsa ülestöötamise juures. Kuna FIEd ei ole üldjuhul saanud töötervishoiu- ja tööohutusalast juhendamist, kujutab nende tegevus ohtu ka teistele töötajatele.

Eelnõu kohaselt peab FIE igas tööolukorras tagama temale kuuluvate töövahendite, isikukaitsevahendite ja muude seadmete korrasoleku ja nõuetekohase kasutamise. Kui FIE töötab töökohal samal ajal koos ühe või mitme tööandja töötajatega, peab ta osalema tööohutusalases ühistegevuses. See nõue tuleneb otseselt ELi direktiivist.

Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Ametiühingute Keskliit eelnõu ei kooskõlasta.

Äriregistris registreeritud majanduslikult aktiivseid füüsilisest isikust ettevõtjaid oli 2005. aastal 14 886. Seaduseparandused jõustuvad tuleva aasta 1. jaanuaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing