Teatri abipersonal kipub tööle ehitusele

Mariliis Pinn 20. september 2006, 16:10

Vanemuise teatri peaprodutsendi Paavo
Nõgene sõnul on Eesti teatrite probleem alla keskmine palgatase, mistõttu teatri
turgistruktuur konkureerib näiteks ehitusega.

"Isegi kui TALO lepib kokku 10% palgatõusu ja teised tõstavad palku kuni 15%, jääb näitlejate palgatõus maha," jätkas Nõgene, esinedes täna Äriplaani konverentsil. Eriti terav probleem on tema sõnul see, et teatri tugistruktuur konkureerib kogu vaba tööturuga: mehed lähevad ehitusele, kus makstakse kolm korda kõrgemat palka, samas ei saa teatrijuht lasta lavadekoratsioone paigaldada suvalistel töömeestel. Näitleja peab ennast laval turvaliselt tundma, lisas ta.

Üldiselt läheb Eesti teatril läheb väga hästi, külastatavus on väga, suureneb etenduste arv, kuid probleemiks on lavastajate ja juhtide vähesus, jätkas ta.

Teater kommertsialiseerumise kohta sõnas Nõgene, et riigiteater peab pakkuma teatrielamust kõigile. "Kriitikute surve teha riigiteatris ainult "kunsti"," lausus ta.

Teatris on tema sõnul ennast soodsam reklaamida kui meediaväljaannetes, kus järgmisel aastal hinnad tõusevad. Eesti teatrit külastab 833 322 inimest aastas. Õnneks on ärimehed aru saama hakanud tema sõnul, et kultuuri tasub toetada. "Kuid kõige pealt ei peagi kasumit teenima. Toetada soovijaid on üha enam, ning kõik on teretulnud," lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. September 2006, 17:03
Otsi:

Ava täpsem otsing