Ühenderakonna valimistoimkond esitas kandidaadiks Laari

15. oktoober 2006, 17:54

Isamaa ja Res Publica Liidu valimistoimkond
esitas erakonna eestseisustele peaministrikandidaadiks vaid Mart Laari
kandidatuuri. Endiselt on selgusetu, kas kandidaat leiab erakonna juhtorganite
lõpliku toetuse.

Laar sai kümneliikmelises komisjonis viis häält, mille andsid kõik sinna kuuluvad isamaaliitlased. Urmas Reinsalu, kes vahetult enne valimis poolt vahetas, hääletamises ei osalenud ning ülejäänud neli Res Publica taustaga liiget hääletasid Jaak Aaviksoo poolt, teatas erakonna pressiesindaja Riina Vändre Postimehele.

Lisaks peaministrikandidaadile esitas valimistoimkond erakonna eestseisusele arutamiseks ja võimalikuks seisukohavõtuks ettepanekud erakonna juhtimise korraldamiseks.

Kui neljapäeval esitas Isamaaliidu pool Res Publicale oma nägemuse erakonna edasisest juhtimisest, siis Res Publica saatis need reedel tugevalt muudetud kujul tagasi. Praegu esitatud ettepanekud on Vändre sõnul ettepanekute kolmas versioon, mille pani Res Publica ettepanekutele toetudes kokku Isamaa pool. Ettepanekute täpsemat sisu Vändre avalikustama ei soostunud.

Pressiesindaja sõnul pole veel selge, kas ühenderakonna eestseisused täna peaministrikandidaadi või juhtimisettepanekute osas otsust langetada suudavad. Eestseisused kogunesid kohe pärast seda, kui valimistoimkonna koosolek lõppes.

Vastavalt ühinemislepingule on Isamaa ja Res Publica Liidul hetkel kaks eestseisust, mis mõlemad peavad erakonna otsused nende jõustumiseks heaks kiitma. Eestseisused kogunevad küll ühes ruumis, kuid nende antavaid hääli arvestatakse eraldi.

Valimistoimkonda kuulub mõlemast tiivast viis liiget. Kui seni jaotus toetus võrdselt Laari ja Aaviksoo vahel, siis tänu Reinsalu poolevahetusele on toimkonnas kuus Laari toetajat nelja Aaviksoo pooldaja vastu. Reinsalu astus oma sõnul selle sammu, sest soovib aidata ühenderakonnal vastasseisust üle saada ja edasi minna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. October 2006, 18:07
Otsi:

Ava täpsem otsing