Lugeja arvab

ÄP 04. november 2009, 00:00

www.ehitusuudised.ee: Kas ehitustööliste valiku suurenemine annab end siiski tunda ka paranenud töökvaliteedi näol?

 • Kui tellija valib töö tegija ainult soodsama hinna järgi, siis paraku kvaliteedist enamikul juhtudest rääkida ei saa. Väliselt võib küll tehtud töö sarnaneda kvaliteetsega, aga sisu ei saa seda olla! Olen käinud huvi pärast vaatamas töid, mille olen kaotanud oluliselt soodsamatele pakkujatele ja see, mida minu silmad on pidanud nägema, on kvaliteedist ikka hoopis kaugel! Seega minu vastus on ei!
 • Tellija suhtubki ehitajasse umbes nii, et mis sina, torujüri, siin üldse kobised, siis pole ka ime, kui torujüri selle kliendi elu pisut "huvitavamaks" teeb! Ehk rohkem tolerantsi ja elu muutub palju paremaks!
 • Odavamalt ei saa ju paremini teha. Praegu on seis selline, et kvalifitseeritud mehed teevad ka abitöid, milleks enne olid võetud tööle suvalised mehed. Kas tippspetsialist koristab paremini? Materjalide arvelt hoitakse praegu kindlasti kokku, asendused toimuvad pidevalt. Latti lastakse hinna pärast alla. Tehnoloogilistest vaheaegadest ei räägita enam üldse. Kvaliteet langeb, mitte ei tõuse.
 • Eks ta vast ikka läheb paremaks. Tööd otsivad nii soss-sepad kui ka head töömehed ja tellijana on väga raske neid häid leida, kui just keegi ei soovita. Mul vedas, leidsin vannituba remontima mehe, kes tõesti teebki kogu aeg tööd: ei pea suitsupause ega kao ära, peab kokkulepitust kinni ega otsi "ümbertnurga" lahendusi. Ja ma olen nõus talle küsitud hinda maksma. Muide, tööriistade ja tööstiili järgi võib nii mõndagi välja lugeda... Töömees on 10 aastat tegutsenud ja rääkis isegi, et jama lugu, et ehitajate maine nii alla on läinud.
 • Ehituse kvaliteet saab tõusta, kui tööliste ja töödejuhatajate teadmiste tase jõuab üle nõutava miinimumnivoo ja kui reaalselt ehituses suudetakse tagada reaalne ehitusjärelevalve, sh seadusandluse täiendus, mis piiraks ehitajal ja arendajal endil ehitusjärelevalvet teha, ka varjatult.
 • Praegu tunneb kvaliteetse tegija ära just keskmisest soolasema hinna järgi. Viimane kogemus möödunud suvest, kus madalaimat hinda pakkunud ehitaja ei tulnud töödega toime. Ehitaja vahetasin välja ca 35% kõrgemat hinda küsinud firma vastu, kes likvideeris eelmise tegija praagi ning lõpetas lubatud tähtajaks tööd.
 • Ei parane enne, kui aru saadakse, et odavalt head asja ei saa. Odavalt selles mõttes, et igal asjal on oma piirid. Praegused hinnad ei võimalda korralikul mehel ega korralikult makse maksval firmal mitte kuidagi ära elada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 10:59
  Otsi:

  Ava täpsem otsing