Madiberk: norrakad on korrektsed ja sõnapidajad

05. veebruar 2014, 00:00

Eile toimus Tallinnas EASi ja IKT Norge seminar Norra ja Eesti ettevõtjaile koostöövõimaluste leidmiseks. Seminaril esinenud ettevõtja Taavi Madiberk ütles, et leidis Norra äripartneri just samalaadselt ürituselt.

Sceleton Technologiesi tegevjuht ja Eesti Raudtee nõukogu esimees Taavi Madiberk leidis Norra koostööpartneri sarnaselt ürituselt eelmise aasta suvel Oslos.

Ta märkis, et selletaolised üritused võimaldavad kindlasti leida partnereid, kellega koostööd teha.

Varasem kontakt sai jätku. Norra ettevõtte NxTechiga alustati koostööd selle aasta alguses ning ürituselegi tuldi koos koosolekult. Kontakti otsis Sceleton Technologies ise. Madiberk märkis, et koostöö õnnestus toimima panna kiiresti just seetõttu, et nii Eesti kui ka Norra ettevõttel olid juba ka varasemalt kokkupuuted Eesti ja Norra partnerite ja klientidega.

Skeleton Technologiesi klientide hulka kuuluvad teiste hulgas mitu maailma juhtivat autotootjat ning Euroopa ­Kosmoseagentuur. Madiberki sõnul andis otsustava tõuke Norras edasiliikumiseks Rolls Royce Norway tugev huvi ettevõtte toodete vastu. “Rolls Royce on väga huvitatud superkondensaatoritest, kuid soovib neid osta moodulite, mitte üksikrakkude kujul,” selgitas Madiberk fookuse liikumist üksikrakkudelt patenteeritud superkondensaatoritel põhinevatele energiasalvestusmoodulitele.

Olulisim on klient. Välispartneri valikul on Madiberki sõnul kõige olulisem siiski see, kus on lõppkliendid. Kõige olulisem riik on Sceleton Technologiesi jaoks praegu Saksamaa, Norra on Madiberki sõnul tähtsuselt kolmandal või neljandal kohal.

Koostööd norrakatega hindab Madiberk positiivselt. Norra ärimeeste kohta ta stereotüüpe välja tuua ei saa ning kõik sõltub siiski konkreetsest partnerist. Küll aga märkis Madiberk, et norrakad on korrektsed ja sõnapidajad.

Norra suursaadik Eestis Lise Nicoline Kleven Grevstad kiitis Eesti juhte ja juba tehtud koostööd. “Enamik Norra ja Eesti projektide juhte on olnud eestlased, kes peavad lugu tähtaegadest ja lubadustest,” iseloomustas Grevstad.

Eilne seminar on suunatud Eesti ja Norra koostööprogrammi “Keskkonnasõbraliku innovatsiooni arendamine IKT abil” raames kahe riigi ettevõtjatele teadmiste vahetamiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. February 2014, 20:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing