Rainer Saad • 1. märts 2016
Jaga lugu:

Societe Generale: müüge kulda!

Kulla hinna ralli ei pruugi olla jätkusuutlik.  Foto: epa

Prantsuse pank Societe Generale hoiatas, et hiljutine kulla hinna ralli ei ole jätkusuutlik ning seetõttu peaksid investorid väärismetalli müüma.

Selle aasta kahe kuuga on kulla hind aktsiaturgudel valitseva ebakindluse tõttu rallinud 20 protsenti. Lisaks arvavad investorid, et kuna maailmamajanduses on nõrkust, viivitab Föderaalreserv intressimäärade tõstmisega, vahendas CNBC.

Societe Generale on aga optimistlikum ning usub, et sel aastal ootab ees ka USA intressimäära tõstmine. „Meie analüütikud on jätkuvalt kindlad, et hiljutine finantsturgude rahutus ja arenevate turgude aeglustumine ei põhjusta majanduslangust Ameerika Ühendriikides,“ kirjutas Societe Generale klientidele saadetud kirjas.

Panga analüütikute hinnangul peaks kulla hinna õiglane väärtus olema 1152 dollarit, mitte 1242 dollarit, kus see praegu kaupleb. Lisaks usub pank, et kulla hind on seotud USA intressimääradega ehk kui suureneb tõenäosus intressimäära tõstmiseks, langeb ka kulla hind.

Societe Generale peab kulla hinna tõusu takistuseks ka tugevat dollarit, sest ajalugu on näidanud, et dollari tugevnemine on kaasa toonud kulla hinna nõrgenemise.

Jaga lugu:
Hetkel kuum