USA naftavarud ületasid Saudi Arabia ja Venemaa varusid

05. juuli 2016, 18:31
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160705/BORS/160709894/AR/0/AR-160709894.jpg

Värske uuringu kohaselt ületasid USA naftareservid esmakordselt Saudi Araabia ja Venemaa reservide mahu.

Rystad Energy prognoosib, et USA naftavarusid, mis tulenevad olemasolevatelt väljadelt, uutelt ning veel avastamata väljadelt on kokku 264 miljardit barrelit. Saudi Araabial on 212 miljardit barrelit ning Venemaal 256 miljardi barrelit naftat.

60 000 ülemaailmse naftavälja analüüs, mis viidi läbi ligi kolme aasta jooksul, pakub, et globaalseks naftareservi hulgaks on 2,1 triljonit barrelit naftat.

See võrdub 70 kordse praeguse naftatoodanguga, milleks on 30 miljardit barrelit aastas, kinnitas Rystad Energy.

Taastuvaid reserve – need barrelid, mida tasub tehnoloogilises ja majanduslikus mõttes kaevandada, analüüsiti hindamaks ettevõtete väärtusi ning naftat tootvate riikide majanduse olukorda pikas perspektiivis.

Tavapärased naftatootjad nagu Saudi Araabia, on traditsiooniliselt kasutanud oma suuri ressursse globaalse võimu kinnistamiseks.

Viimastel aastatel on see aga tänu hüdraulilisele purustamisele ja teistele uutele tehnoloogiatele muutunud ning aidanud USAl avada suuri reserve ning muuta riigi vähem sõltuvaks energiast.

“Paljudes teistes riikides tõenäoliselt mingeid üllatusi esile ei kerki, kuid USAs on asjalood teised,” sõnas Rystad Energy analüütik Per Magnus Nysveen, viidates hiljutistele Texases asuva Permian Basini ja New Mexico naftamaardlate avastamisele.

“Kolm aastat tagasi jäi USA Venemaale, Kanadale ja Saudi Araabiale alla.”

Viimase kahe aasta jooksul on OPECi riigid, sh Saudi Araabia lasknud nafta hindadel kukkuda, kindlustamaks oma turuosa.

Kuigi USA naftatootmine on odavnenud, jäädes alla 40 dollari barreli eest, toodavad Saudi Araabia ja teised Lähis-Ida riigid naftat jätkuvalt 10 dollariga barreli eest.

USA naftabuum oli üks faktoritest, mis põhjustas naftahinna tohutu languse. 2014. aasta keskel oli Brenti toornafta hind 115 dollarit barreli eest, kuid selle aasta alguseks oli hind kukkunud alla 30 dollari barreli eest.

 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. July 2016, 18:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing