Juhan Lang • 20. juuli 2016 kell 13:15

Volkswagenilt ajaloolised tulemused

Volkswageni autotehas  Foto: EPA

Saksa autotootja Volkswagen avaldas vaatamata ettevõtet juba mõnda aega valusalt räsinud emissiooniskandaalile oma kõigi aegade parima kvartalitulemuse, vahendas Wall Street Journal.

Volkswageni aktsia kallines täna ligi 4% võrra, kuna ettevõtte esimese poolaasta ärikasum kerkis tänu nimibrändi sõidukite viimase kvartali headele müügitulemustele 7,5 miljardile eurole. Teises kvartalis kasvas ettevõtte ärikasum mullu sama ajaga võrreldes 20% võrra, 4,4 miljardile eurole – ühtlasi on see kõigi aegade võimsam kvartalitulemus.

DZ Banki autotööstuse analüütik Michael Punzet rõhutas, et ajalooline ärikasum saavutati vaatamata nn Dieselgate’i skandaalile. Ta lisas siiski, et jääb ettevõtte suhtes skeptiliseks, kuna tulevikus osas on veel üksjagu ebaselget.

Kui võtta arvesse heitmeskandaaliga seotud erikulud, siis oli ettevõtte ärikasum esimesel poolaastal 5,3 miljardit eurot ehk enam kui 22% võrra mullusest väiksem.

Evercore ISI analüütiku Arndt Ellinghorsti hinnangul võlgneb ettevõte muljetavaldavate tulemuste eest tänu paremale hinnastamisele, kulude kärpimisele ja paranenud suhetele äriklientidega. „Volkswageni brändi marginaali paranemine on selge märk, et asjad paranevad kiiremini, kui paljud ootasid,“ leidis ta.

Euroopa suurima autotootja aktsia hind kerkis täna Frankfurdi börsil vaatamata sellele, et ettevõte teatas täiendava 2,2 miljardi euro eraldamisest Dieselgate’i skandaalist tulenevate kulude katmiseks. Juba enne seda oli Volkswagen eraldanud pettusest tulenevate kulude korvamiseks 18 miljardit dollarit.

Hetkel kuum