Täna kirjutas mitu väljaannet, et USA börsidel oli näha niinimetatud Ohama Titanicu sündroomi – märki, mis tähistab börside langust.
MarketWatch ja finanzen.net selgitavad, et tegu on Bill Omaha järgi nimetatud nähtusega, kui ligi 3150 New Yorgi börsil (NYSE) noteeritud ettevõtte hulgas on rohkem aktsiaid, mis on kukkunud 52 nädala madalpunkti, kui neid, mis on suutnud tõusta oma 52 nädala parimasse vormi. Langevaid kursse ennustava märgi paikapidavuse lisatingimus on, et uute madalseisude arv peab ületama uutesse tippudesse jõudnud aktsiaid seitsme päeva jooksul pärast uut
Dow Jonesi rekordit.
Täpselt nõnda juhtus see esmaspäeval. Kursside ekspert Tom McCellan kirjeldas oma säutsus küll S&P 500, aga nii see kui ka Dow jõudsid 1. märtsil oma ajaloo kõrgeimale tasemele.
Bill Omaha kirjeldatud stsenaarium juhtus ka teisipäeval. Kuna kirjeldatud stsenaariumi järgi tuli ka kurikuulus 1987. aasta must esmaspäev, siis on see andnud osale analüütikutele põhjuse hirmuks ning on investoreid müüma sündinud. Kuid MarketWatch lohutab, et Titanicu sündroom on turul lugematuid valehäireid põhjustanud ja midagi hullu sellele järgnenud pole.
Seotud lood
Vanas Euroopas tavaline firmade ja muu vara põlvest põlve pärandamine on eestlaste jaoks uus teema. Meil siin on alles esimene põlvkond varavahetuseks ettevalmistusi tegemas.