Liina Laks • 6. aprill 2017 kell 9:45

Lõunakokkuvõte: Euroopa börsid punases

Frankfurdi börs  Foto: Bloomberg

Sakslased hoiatasid juba varahommikul, et DAXi võib ees oodata korralik langus. Täna lõunaks olid punased aga kõik Euroopa olulisemad börsid.

Londoni börsiindeks FTSE 100 oli lõunaks kukkunud 0,5 protsenti 7295 punktile. Languse põhjuseks oli, nagu Aasia börside puhulgi, USA Fedi teade, et peagi võidakse hakata poliitikat muutma. Ebakindlust lisab ka Trumpi-Xi eelseisev tippkohtumine. Londonlasi ei aidanud isegi naftaga seotud aktsiate hommikune tubli tõus, mis lõuna paiku siiski miinusesse pööras. Miinust aitasid süvendada ka pangad. Plussis olid näiteks restruktureerimisplaane pidava Unileveri aktsiad.

Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi pani euro kukkuma oma tänaste väljaütlemisega, mille järgi senine rahanduspoliitika töötab igati ja keskpank kursimuutuseks põhjust ei näe. Lõunaks oli euro kurss dollari suhtes 1,0667.

Sakslased on nädala alguse rekordiootustest loobunud. DAX kukkus lõunaks 0,4 protsenti 12 169 punktile. Miinust vedasid Lufhansa, BMW ning probleemide käes vaevlev Commerzbank. Tillukest tõusu näidanud Vonovia, Linde ja Beiersdorf ei suutnud neile vastukaalu pakkuda.

Prantsusmaa CAC 40 kukkus 0,18 protsenti, kuid 5000 punkti käest ei andnud. Tõusu vedasid seal luksuskaupade aktsia LVMH ja rehvitootja Michelin. Languses oli aga alkoholikontsern Pernod Ricard, BNP Paribas ja jaekett Carrefour.

Milano börsiindeks FTSE MIB kukkus 0,48 protsenti. Saipem, Telecom Italia ja pank Intensa Sanpaolo olid suurimad langejad, seevastu Fiat Chrysler suutis eilsest kukkumisest välja tulla ning oli täna peaaegu terve protsendiga plussis.

Hispaania IBEX, mis sageli teistele Euroopa börsidele pisut vastuvoolu ujub, oli seekord kella poole ühe paiku Eesti aja järgi ülitillukese, 0,01 protsendise tõusuga plussis ning hästi läheb seal jätkuvalt Inditexil.

Euroopa kehv päev kajastus ka Stoxx 600s, mis oli 0,44 protsendiga languses ning püsis täna lõuna aeg 378 punkti peal.

Rohelised olid ka kõik Baltikumi turud, kuid Tallinna börsiindeks oli täna lõuna paiku 1112 punkti peal: siit on tal tublisti tõusuruumi, et eelmise nädala 1127-se rekordi juurde tagasi ronida.

Balti börside kõige kaubeldavamateks aktsiateks olid täna lõuna ajal Tallinna Kaubamaja 156tuhandese ja Harju Elekter 100tuhandese käibega.

Hetkel kuum