Pille Ivask • 16. mai 2017 kell 17:01

Ford koondab kümnendiku töötajaist

Ford  Foto: epa

Fordi siseasjadega kursis olija ütles eile Reutersile, et autotootja plaanib lähiajal koondada 10% Põhja-Ameerika ning Aasia töötajaist.

Ettevõtte juhtkond on olnud viimasel ajal investorite surve all. Fordi aktsia hinna tõus on tagasihoidlik ning investoreid pahandab, et ettevõte ei näi sellega eriti tegelevat. Samal ajal on ettevõtte juhtkond hõivatud sellega, et maksta endale pärast iga kvartali lõppu suuri boonuseid.

Koondamise põhjuseks on Fordi soov kulusid kokku hoida ning seda teatas ettevõte ka pärast eelmise kvartali majandustulemuste avaldamist. Ford plaanib sel aastal kokku hoida 3 miljardit dollarit ning Reutersiga vestelnud allika sõnul on koondamine üks osa kärpeplaanist.

Praeguse seisuga koondatakse kümnendik palgalistest töötajatest, samas kui näiteks töötundide põhise arvestusega töötajate arv ei vähene. Allikas sõnas Reutersile, et Ford plaanib pakkuda neile töötajatele, kes koondamise tõttu ettevõttest lahkuvad, heldet kompensatsiooni.

Ford töötajate arvu vähendamist kommenteerida ei soovinud, märkides üksnes, et ametlikku teadaannet sel teemal tehtud pole.

Hetkel kuum