Indrek Mäe • 16. mai 2017
Jaga lugu:

Olainfarmilt ülitugev aprill

Ravimid on tulus äri, millelt lõikavad kasu ka aktsionärid. Pildil purk Botoxiga.  Foto: Reuters/Scanpix

Läti ravimifirma Olainfarm suutis aprillis käivet kasvatada peaaegu kolmandiku, suurim kasv tuleb Hollandi turult.

Ravimifirma aprilli käibeks oli 11,28 miljonit eurot, mis tähendab võrreldes eelmise aasta sama ajaga 28protsendilist kasvu.

Kõige suurem käibe kasv tuli Hollandist, kus see suurenes üle 66 korra, täpsemalt 6642 protsenti. Käive kasvas ka Kasahstanis, Poolas, Venemaal ja Leedus, vastavalt 159, 143, 58 ja 43 protsendi võrra.

Ettevõtte suurimateks turgudeks on Venemaa, Läti, Ukraina ja Holland. Probleemseimaks turuks oli Olainfarmile aprillis Itaalia, kus käive kahanes 43 protsendi võrra.

Tugevad neli kuud

Esialgsete andmete põhjal on Olainfarmi käive märkimisväärselt kasvanud ka selle aasta esimesel neljal kuul, seda 38,28 miljoni euroni. Tegemist on aasta varasemaga võrreldes 9 protsenti suuremate müügituludega.

Suurim käibekasv tuleb ka nelja kuu lõikes Hollandist (427%) ning Saksamaalt (151%). Selle aasta lõikes on aga Olainfarmi kõige halvemaks turuks Ukraina, kus müügitulud on vähenenud pea poole võrra.

Ravimifirma ootab 2017. aastalt 127 miljoni euro suurust konsolideeritud käivet. Täna avaldatud tulemuste põhjal on praeguseks sellest saavutatud ligi kolmandik ehk 30 protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum