Liina Laks • 13. juuni 2017 kell 5:53

Börs: Aasia taastus tehnoloogiasektori kukkumisest, mitu üllatusrallit

Rong transpordib maaki Austraalia kaevandusest.  Foto: Reuters/Scanpix

Kuigi USA börsil langesid tehnoloogiasektori aktsiad taas tugevalt ja vedasid kogu turu endaga punasesse, siis Aasias võtavad investorid asja rahulikumalt.

Jaapani Nikkei indeks oli täna hommikul languses – kuid seda vaid 0,09 protsenti 19 890 punkti peal. Selle taga võib olla ka dollar, mis taas jeeni suhtes tugevnes. Osade analüütikute hinnangul on see märk sellest, et Aasia investorid vaatavad USAs toimuvat kui „kohalikku“ nähtust ning on oma turgude osas kindlamad. “Arvamus, et mõned USA tehnoloogiaaktsiad on praegu läbi tegemas vältimatuid muudatusi, samas kui nende üldised prognoosid on head, vähendab nende [languse] mõju koduturul,” ütles Sumimoto Mitsui varahalguse peastrateeg Hitoshi Ishiyama Reutersile.

Taiwani börsiindeks, mis on tehnoloogiasektori aktsiatest pungil, oli täna hommikul lausa 0,26 protsenti tõusnud ja kauples 10 136 punkti peal. Kuigi Reutersi teatel kukkus suur Apple´i varustaja Hon Hai Precision Industry pool protsenti, siis võrreldes esmaspäevase ligi kolmeprotsendise langusega võib seda lausa taastumiseks pidada.

Lõuna-Korea börs rallib aga taas ja Kospi indeks tõusis 0,6 protsenti 2371 punktile. Sellele aitas kaasa metallitootja Dae Changi 12portsendine ralli.

Hiinas tõusis Hongkongi Hang Sengi indeks 0,4 protsendi ning Shanghai komposiitindeks 0,22 protsendi võrra. India börsiindeks Sensex tõusis 0,29 protsendipunkti võrra 31187 punktile.

Regiooni suurim tõusja oli aga Austraalia, kus S&P/ASX200 rallis 1,38 protsenti ja jõudis 5756 punktini. Austraalia börsi suurim tõusja oli Mineral Resources, mille aktsia rallis üle 13 protsendi. The Motley Fool, kes aktsiat jälgib, näeb nii-öelda tühjalt kohalt tekkinud ralli taga Deutsche Banki avaldust, et liitiumikaevandaja hinnasihti tuleb tõsta 10,8 dollarilt 12 dollarile.

Austraalia indeksit aitasid turgutada ka tõusvad naftahinnad: WTI toornafta barreli hind oli täna hommikuks kerkinud 0,5 protsendi jagu ja maksis 46,31 dollarit. Brenti toornafta hind tõusis 0,58 protsenti ja kerkis 48,56 dollarile.

Hetkel kuum