Mait Kraun • 20 september 2017

Euroopa suurim rämpsvõlakirjade fond: aeg on olla kartlik

Aktsiagraafik New Yorgi börsil  Foto: EPA

Euroopa suurim kõrge tootlusega võlakirjade fond on alustanud riskide maandamisega, sest oodata on kõrgemaid intressimäärasid, vahendab Bloomberg.

„See on aeg, mil sa tahad olla kartlik, mitte ahne,“ ütles Kopenhaagenis Capital Fouri tegevjuht Sandro Naeg. „Sa tahad, et sul oleks kindlustus languse vastu.“

Euroopa kõrge tootlusega võlakirjade hinnad (tuntud ka kui rämpsvõlakirjad; junk bonds) on viimasel ajal kiiresti tõusnud. Nimelt otsivad võlakirjainvestorid kõrgemat tootlust tikutulega taga, sest Euroopa Keskpanga varaostuprogramm on viinud riigivõlakirjade tootlused rekordmadalale. Bloomberg Barclays üle-euroopaline kõrge tootlusega võlakirjade indeks on viimase viie aasta jooksul kallinenud lausa 44 protsenti.

Kopenhaagenis tegutsev Capital Four juhib 4,4 miljardi euro suurust Nordea 1 European High Yield võlakirjafondi, mis on omasuguste seas Euroopa suurim, selgub Bloombergi kogutud andmetest.

Kuna äritsükkel on vananenud ning Föderaalreserv tõstab Ühendriikides intresse, siis vähendab fond oma avatust võlakirjade hinnalanguse suhtes. Selleks suurendatakse mitte-tsükliliste ettevõtete võlakirjade osakaalu.

„Neil on kõrgem taastumismäär,“ kommenteeris Naef. „Kui asjad lähevad halvasti, siis oled paremini kaitstud.“

 

Hetkel kuum