Lauri Teder • 26. jaanuar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Börs: järjekindel tõus

Foto: EPA

Reedel ei kohutanud USA börse riigi oodatust kesisem majanduskasv IV kvartalis, sest nõrk dollar ja firmade kasumiaruanded vedasid indekseid pea sirges diagonaalis ülespoole.

Dow Jonesi indeks kerkis 0,85%, 26 616 punktini. S&P 500 suurenes 1,18%, saavutades 2872 punkti taseme. Nasdaq Composite tõusis enim, tervelt 1,28%, ning jõudis seeläbi 7505 punktini.

Ühendriikide valuuta jätkas oma 9. jaanuaril alanud langustrendi - ICE dollariindeks kahanes päevaga 0,42% - ning andis seeläbi jõudu rahvusvahelise haardega USA kaubanduskontsernidele, mis koguvad teiste vääringute kaudu nüüd rohkem tulu.

Hiljutiste kvartaliaruannete toel sööstsid reedel ülespoole ravimifirma AbbVie (+13,80%) ja kiibitootja Intel (+10,22%), mis jõudis selle lennuga muuhulgas ka 17 aasta kõrgeima tasemeni.

Neljapäeva öösel (Eesti aja järgi) vaimustas turvaprobleemidest räsitud Intel turge oodatust tunduvalt paremate käibenumbrite ja julgema tuleva aasta kasumiprognoosiga. Kirss tordil oli Inteli dividendi 10-protsendine tõus, mille eest investorid võivad tänada USA uut maksusüsteemi. Maksureform oli osa ka AbbVie tänasest edust, sest ravimifirma pani oma paranenud kasumiprognoosi just nimelt oodatava 9-protsendise maksumäära arvele.

Thomson Reutersi praeguse prognoosi järgi kasvasid S&P 500 ettevõtete tulud mullu neljandas kvartalis keskmiselt 13,2% - aasta alguses oli näitaja veel vaid 12%. Nüüdseks on oma kvartalitulemusi esitlenud juba 133 börsifirmat ning 79,7% neist on analüütikute koondootusi ületanud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt