Äripäev • 6. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

EL tahab uurida Apple'i ja Shazami ühinemise mõju

Foto: EPA

Euroopa Komisjon seadis ootamatult tõkke Apple'i ja Briti muusikatuvastusrakenduse Shazam omanikfirma ühinemisele, leides, et tehing võib kujutada ohtu turukonkurentsile, vahendab Bloomberg.

Asjaga seotud allikate sõnul oli mullu detsembris välja kuulutatud tehingu väärtus ligikaudu 400 miljonit dollarit. Tegemist on seega suurima ostuga, mille USA tehnoloogiahiid seni teinud on. Kuigi algselt anti osapooltele vabad käed, peab Apple esitama ühinemisega seotud dokumendid nüüd liidu konkurentsiametile ning saama Shazami omandamiseks Brüsseli heakskiidu.

Nutirakendus Shazam aitab kasutajal tuvastada pea mis tahes lähedal kostva laulu ning suunab ta seejärel mõnele muusikaplatvormile (nt Apple Music või YouTube). Shazami omandamine võimaldab Apple'il konkureerida tõhusamalt näiteks Spotify voogedastusteenusega.

Euroopa Komisjoni konkurentsijärelevalve nüüdset otsust tuleks vaadata paari aasta taguse Facebooki ja WhatsAppi tehingu valguses, mille raames läks suurtegija valdusesse samuti väikse käibe, ent väärtusliku tehnoloogia ja intellektuaalse omandiga idufirma. Tollal jäi EL ühinemise kontrollimise ja kinnitamisega ajahätta ning seetõttu suutis sotsiaalvõrgustik eirata tehingule seotud piiranguid. Hiljem määras Euroopa Komisjon Facebookile kopsaka trahvi konkurentsiametnike eksitamise eest, sest firma jagas WhatsAppi kaudu saadud andmeid ka oma teiste rakendustega, rikkudes seeläbi regulaatorite seatud nõudeid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt