Mait Kraun • 25 aprill 2018

Nordea kasum langes

Nordea panga Eesti filiaal palkab juurde sadakond töötajat.  Foto: Scanpix/Reuters

Põhja-Euroopa suurim pank Nordea teatas oma esimese kvartali kasumi, mis oli eelnev aastaga võrreldes väiksem, aga ületas analüütikute ootusi, vahendab Reuters.

Nordea, mis viib oma peakorteri selle aasta lõpus Soome, teatas, et nende kvartali käive langes 6 protsenti (eelmise aasta sama ajaga võrreldes), sest kinnisvaralaenude marginaalid olid väiksemad ning kapitaliturgude aktiivsus madalam.

„Käive oli meie oodatust kehvem ja selle tõttu on raskem terve aasta eesmärke täita,“ ütles Nordea tegevjuht Casper von Koskull.

Nordea aktsia on täna Stockholmi börsil odavnenud 2,2 protsenti, 87 rootsi kroonini.

Nii intressi- kui ka komisjonitulud olid aastases võrdluses väiksemad ning jäid turgude ootustele alla. Käive kasvas tänu laenuportfelli ümberhindamisele.

Perioodi tegevuskasum langes ligi 3 protsenti, 1,07 miljardi euroni. Thomson Reutersi küsitletud analüütikud ootasid 1,10 miljardist kasumit.

Puhas intressitulu, kuhu hulka kuuluvad kinnisvara- ja ärilaenud, langes 13 protsenti, 1,05 miljardi euroni. Komisjonitulud langesid üle 10 protsendi, 770 miljoni euroni. Analüütikud ootasid komisjonitasudest 825 miljoni eurost tulu.

Hetkel kuum