3. august 2018 kell 11:04

Loodan ketšupitootjalt meeldivat üllatust

Nagu ma juba varem märkinud olen, tuleb õunahooajal süüa õunu ehk siis tulemustehooajal kaubelda tulemusi. Täna kaalun panuse tegemist ketšupitootja Kraft Heinzi aktsiale, sest arvan, et ettevõte võib meeldivalt üllatada. Sama põhjusega jälgin ka Hiina tervishoiuettevõtte China Biology Productsi aktsiat.

Foto: Scanpix

Kraft Henzil on kehvad päevad

Kraft Heinz pole muidugi ainult ketšupitootja, vaid tõeline toidutööstuse konglomeraat, valmistades kõike karastusjookidest jahutatud poolfabrikaatideni. Polegi vist ühtki peamist toiduainesektorit, kus ettevõte esindatud poleks. Siiski tuleb paljudel ettevõtte nime kuuldes silme ette kõigepealt Heinzi ketšup.

Kastmeäri, mis ongi üks firma suuremaid sissetulekuallikaid, on viimasel ajal kidunud. Nii on ettevõte oma majandustulemustega viimastel kvartalitel pettumuse valmistanud nii investoritele kui ka analüütikutele.

Täna enne turu avanemist avaldatavate 2. kvartali majandustulemuste juures ongi analüütikute seatud latt tükk madalamal kui mullu samal ajal – 0,91 dollarit aktsia kohta, seitse senti vähem kui mullu. Eelmises kvartalis kukkusid müüginumbrid 0,3%, peamise turu USA müüginumbrid koguni 3,3%, ning analüütikute arvates pole seis 2. kvartalis sugugi paranenud.

Kehvade tulemuste ootuses – kui seda üldse kõlbab ootuseks nimetada – on Kraft Heinzi aktsia kukkunud juulis üle 5%. Mina arvan, et nüüd on nirud uudised küll juba nii aktsia hinnas sees, nii et ainus tee on ülespoole. Piisab ettevõttel vaid madalale seatud latt pisutki ületada.

Ootan ka hiinlastelt üllatust

Hiina tervishoiuturul tegutsev ettevõte China Biology Products on ses mõttes Kraft Heinzi saatusekaaslane, et ka temalt ootavad analüütikud kehvemaid tulemusi kui mullu. Ettevõte põhivara on enamusosalus vereplasma ja muude veretoodetega Hiina tervishoiuasutusi varustavas ettevõttes Shandong Taibang Biological Products.

Investorid ei ole China Biology aktsiast eriti vaimustatud, sest selle hind on viimasel ajal liikunud peamiselt külgsuunas, peegeldades mitte eriti kõrgeid ootusi.

Mina taas olen optimist. Loodan, et täna pärast turu sulgumist oma tulemused teatav ettevõte saab kerge vaevaga jagu analüütikute seatud latist 1,26 dollarit tulu aktsia kohta. Seega plaanin ka selles aktsias täna pikaks minna.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9643,26 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9654,46 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Hetkel kuum