Kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex?

Alex on 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Ameti tõttu tunneb Alex end internetis koduselt, samuti on tal selge inglise, rootsi, soome ja vene keel.

Sel kevadel sai Alex ühe õnnestunud tehingu eest kopsaka, mitme kuupalga suuruse preemia, samuti oli tema tulumaksutagastus ootamatult suurem. Kokku langes talle sülle 10 000 eurot, millega mees otsustas teoks teha ammu hautud plaani: proovida kauplemist.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub investor Toomase tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi. Teenitud kasumit - kui kõik peaks laabuma - mõtleb Alex esialgu samuti kauplemiseks kasutada. Kui aga teenistust peaks juba päris palju kogunema, on tema unistus üllatada oma peret ühe talvise soojamaareisiga. Kui kauplemisega peaks õnnestuma sissetulekut veelgi märkimisväärsemalt kasvatada, siis kavatseb Alex panustada teenitud raha muretu vanaduspõlve kindlustamiseks.

Alles oma kauplejatee alguses seisev Alex ei ole veel endale kindlat kauplemisstiili ega -strateegiat valinud; ta pole kindel, milline strateegia talle enim sobibki. Seepärast on ta otsustanud esialgu ennast mitte piirata, vaid proovida ära erinevad ideed ja erinevad teed. Aastaid kauplemist pealt vaadanuna on tal tekkinud mõtteid ja ideid, mida ta kindlasti kasutada kavatseb. Samuti on Alex otsustanud end mitte ajaliselt piirata ning katsetada nii päevasisest kauplemist kui ka pikaajaliste panuste tegemist.

Oma perele elatist teenida kavatseb Alex endiselt müügijuhina. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul. Kauplemisega ta põhitööd asendada ei plaani, mistõttu pole ka tal nui neljaks õnnestumise survet, mis kummitab paljusid professionaalseid kauplejaid. Ta on ka teadlik kauplejate kõige raskemast kutsehaigusest - oskamatusest rahulikult paigal olla - ja kavatseb ennast selles suhtes rangelt jälgida. Ehk teisisõnu on tema moto: kui ei ole ühtki head kauplemisideed, tuleb rahakotirauad kinni hoida.

Samal ajal kauplejana alustamisega hakkab Alex pidama blogi, kuhu paneb igal argipäeval kirja talle tulnud kauplemisideed, õnnestunud ja ebaõnnestunud tehingud, oma mõtted ja tunded. Sellest blogist loodab Alex endale ka veidi teistsugust moraalset pidepunkti - kui tuleb tehinguidee, mida on häbi blogisse kirja panna, ju siis on parem jätta see idee üldse teoks tegemata.

Sulge Tutvustus

Loodan ketšupitootjalt meeldivat üllatust

03. august 2018, 14:04
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180803/TRADER/180809880/AR/0/AR-180809880.jpg

Nagu ma juba varem märkinud olen, tuleb õunahooajal süüa õunu ehk siis tulemustehooajal kaubelda tulemusi. Täna kaalun panuse tegemist ketšupitootja Kraft Heinzi aktsiale, sest arvan, et ettevõte võib meeldivalt üllatada. Sama põhjusega jälgin ka Hiina tervishoiuettevõtte China Biology Productsi aktsiat.

Kraft Henzil on kehvad päevad

Kraft Heinz pole muidugi ainult ketšupitootja, vaid tõeline toidutööstuse konglomeraat, valmistades kõike karastusjookidest jahutatud poolfabrikaatideni. Polegi vist ühtki peamist toiduainesektorit, kus ettevõte esindatud poleks. Siiski tuleb paljudel ettevõtte nime kuuldes silme ette kõigepealt Heinzi ketšup.

Kastmeäri, mis ongi üks firma suuremaid sissetulekuallikaid, on viimasel ajal kidunud. Nii on ettevõte oma majandustulemustega viimastel kvartalitel pettumuse valmistanud nii investoritele kui ka analüütikutele.

Täna enne turu avanemist avaldatavate 2. kvartali majandustulemuste juures ongi analüütikute seatud latt tükk madalamal kui mullu samal ajal – 0,91 dollarit aktsia kohta, seitse senti vähem kui mullu. Eelmises kvartalis kukkusid müüginumbrid 0,3%, peamise turu USA müüginumbrid koguni 3,3%, ning analüütikute arvates pole seis 2. kvartalis sugugi paranenud.

Kehvade tulemuste ootuses – kui seda üldse kõlbab ootuseks nimetada – on Kraft Heinzi aktsia kukkunud juulis üle 5%. Mina arvan, et nüüd on nirud uudised küll juba nii aktsia hinnas sees, nii et ainus tee on ülespoole. Piisab ettevõttel vaid madalale seatud latt pisutki ületada.

Ootan ka hiinlastelt üllatust

Hiina tervishoiuturul tegutsev ettevõte China Biology Products on ses mõttes Kraft Heinzi saatusekaaslane, et ka temalt ootavad analüütikud kehvemaid tulemusi kui mullu. Ettevõte põhivara on enamusosalus vereplasma ja muude veretoodetega Hiina tervishoiuasutusi varustavas ettevõttes Shandong Taibang Biological Products.

Investorid ei ole China Biology aktsiast eriti vaimustatud, sest selle hind on viimasel ajal liikunud peamiselt külgsuunas, peegeldades mitte eriti kõrgeid ootusi.

Mina taas olen optimist. Loodan, et täna pärast turu sulgumist oma tulemused teatav ettevõte saab kerge vaevaga jagu analüütikute seatud latist 1,26 dollarit tulu aktsia kohta. Seega plaanin ka selles aktsias täna pikaks minna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. August 2018, 14:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing