5. juuni 1996 kell 22:00

Eesti Põlevkivi kavatseb investeerida üle saja miljoni krooni

Kanada ekspordiarendamise korporatsioon finantseerib vastavalt reedel allakirjutatud lepingule Eesti Põlevkivi üheksa kalluri ostu 3,6 mln dollari eest.

5. juunil soostus Eesti Põlevkivi juhatus võtma ka laenu Põhjamaade investeerimispangast laadimis- ja puurimismasinate ostmiseks.

«See on uus pööre Eesti Põlevkivi majanduselus, et nad on soostunud võtma esimese laenu, sest seni üritati katta kõik omahinna arvel,» rääkis ASi Eesti Põlevkivi juhatuse esimees Tiit Männiksaar. «Maailmapraktikas on selline teguviis suhteliselt harv nähtus, et kõik vajalikud finantseeringud tehakse omavahendite arvel.»

Kanadast ostetavaid Volvo kallureid on Eestis katsetatud juba ligi aasta. Männiksaare sõnul on Kanada ekspordiarengu korporatsiooni laenuleping soodne ning ei vaja riigi garantiid.

Kolm 60tonnist kallurit saab Aidu karjäär, kus on teed, mis selliseid raskusi kannatavad. Kolm 40tonnist kallurit lähevad Narva ja kolm Sirgala karjäärile.

14 laaduri ja nelja puurimismasina ostu rahastavad Põhjamaade investeerimispank ja Soome pangad, laen vajab Männiksaare sõnutsi veel riigipoolset garantiid.

Hetkel kuum