18. juuni 1996 kell 22:00

Elvexi omanik investeerib

Möödunud aasta detsembris ostis Euroopa suurima autoklaasikontserni Saint-Gobain tütarfirma Securit Saint-Gobain Scandinavia Eesti riigilt 51% ühisettevõtte Elvex aktsiatest, muutudes nii firma ainuomanikuks.

«Meie igapäevatöös ei muutunud midagi, aga omanikul tekkis huvi siia rohkem investeerida,» ütles Elvexi tegevdirektor Andi Kasak.

Kolme järgneva aasta investeeringute projektis nähakse ette tootmispindade laiendamist, tehnoloogia ja sisseseade uuendamist, ISO kvaliteedisüsteemi juurutamist.

Mullune käive oli Elvexil 53 ja kasum 9 miljonit krooni. Möödunud aastal mindi täielikult üle lääne toorainele, varem kasutati ka Vene toorklaasi. Toodangut müüb Elvex 15 riiki, lisaks Põhja- ja Kesk-Euroopa riikidele ka USAsse ja Taiwani.

«Sel aastal oleme saavutanud ääretult hea positsiooni Saksa turul, sinna müüme viiendiku toodangu kogumahust,» märkis Kasak. Elvex toodab esiklaase 125 automudeli tarvis.

Fordi autotehas kavatseb Valgevenesse rajada oma koosteliini, et hakata seal kokku panema kahte mudelit -- Escorti ja Transitit.

«Kuna Saint-Gobain on Euroopas Fordi klaaside tarnija, siis on emafirmal huvi esinduse avamise vastu ka Valgevenes,» ütles Kasak. Arvestades geograafilist ja majanduspoliitilist lähedust, on just talle pandud kohustus Valgevenes klaasitehase rajamise võimaluste üle läbirääkimisi pidada.

«Meil koos Fordi esindajatega on juba olnud kohtumisi Valgevene valitsuse tasandil ja oleme oma huvi teadvustanud,» nentis Kasak. Tema sõnul ei sõlmita konkreetseid leppeid siiski enne, kui Venemaa presidendivalimiste tulemused pole teada.

Praegu müüb Elvex Venemaale ja Ukrainasse vaid protsendi oma toodangust ja Kasaku sõnul ida suuna turuosa enne märkimisväärselt suureneda ei saa, kui senised tollibarjäärid ei kao.

Hetkel kuum