9. oktoober 1996 kell 22:00

Viimsi ootab presidenti

«Presidendi elamaasumine ükskõik millisesse valda toob vallale ainult kasu,» lausus Viimsi vallavolikogu esimees Hillar Pappel. «Kui kohalik inimene on negatiivselt meelestatud, et tema kõrvale asub elama president, siis ma ei mõista seda.»

Pappeli sõnul sõltub enampakkumise tulemus konkursitingimustest, kuid ta on kindel, et Lennart Meri on maatüki ostjatest kõige õigem kandidaat. Samal arvamusel on tema sõnul ka vallavolikogu.

Presidendi kantselei Meri osalemist avalikul enampakkumisel ei kommenteerinud. Presidendi pressiesindaja Ivar Bärenklau sõnul on tegemist presidendi eraasjaga.

Pappeli sõnul otsustas vallavolikogu nõustuda maatüki uute võõrandamistingimustega. Viimsi poolsaare tipus asuva neeme alghinda aga ei muudetud ja see on 500 000 krooni.

Seaduse järgi võib ostja tasuda poole maatüki hinnast EVPdes, 10% ostusummast tuleb maksta enne ostulepingu sõlmimist. Järelmaksu tähtaeg on kümme aastat.

Enampakkumisel osalejatele kehtestas vallavolikogu kindlad nõudmised. Volikogu esimehe sõnul on maa omanik kohustatud hoidma ranna ja kaldad puhtana, hooldama neeme kallasrada ja tagama seal inimeste läbipääsu.

Ostja peab nõustuma, et Rohuneemes asuv maatükk on maastiku- ja linnukaitseala ning ta ei või sulgeda kinnisala läbivat teed.

Oluliseks pidas Hillar Pappel nõuet, et ostja peab avaldama positiivset mõju ümbruskonna mainele, turvalisusele ja elukeskkonna arendamisele. Pappeli sõnul peab komisjon otsuse tegemisel kasutama oma vaistu.

Hetkel kuum