30. oktoober 1996 kell 22:00

Mitmetasandiline töökoht

Väikeste töölaudade, rohke kontoritehnika ja suure paberihulgaga kontorites on tähtis ruumi kokkuhoid, mis saavutatakse dokumendihoidjate, telefoni-, monitorialuste jms kasutamisega. Posti peale kinnituvad alused tekitavad töökohal 2--3 tasandit. Esimesel tasandil, s.o laua peal on vaid hetkel kasutatavad paberid. Teisel tasandile jäävad näiteks monitori- ja telefonialused.

- Muudetava kõrgusega teleskoobi küljes oleva telefonialuse võib helistamise ajal tõmmata töökohal lähemale, muul ajal lükata eemale. Mugav on liigutatav telefonialus ka siis, kui telefon on mitme töötaja peale.

- Väikefirmades, kus on vähe pabereid ja vähe ruumi, pole vaja osta dokumentide hoidmiseks suurt puidust kappi, vaid võib piirduda paberialuste ja paari dokumendilaekaga, mida saab firma arenedes juurde osta. Lahtistel dokumendialustel on sobiv hoida igapäevaseid pabereid, kinnistes harvem kasutatavaid. Seejuures on dokumentatsioon hästi lahterdatud ja käepärane. Paberisahtlitest ülesehitatavat kappi on hiljem toa sisustuse muutudes kerge ümber seada.

- Kel palju diskette, nendele on analoogne moodulsüsteem disketikarpidest, mille sisu on vastavalt ketaste laiusele reguleeritav.

- Kui kontor on kitsas või mitu inimest töötavad ühe arvutiga, võib kasutada ratastel arvutilaudu, mis on kergesti liigutatavad ja säästavad tööpinda. Laua kõrgus on muudetav ja rattad lukustatavad.

Hetkel kuum