11. november 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Leedu kindlaim peaministrikandidaat Gediminas Vagnorius kinnitas, et ta loodab lõpetada liti jäiga sidumise USA dollariga 18 kuu jooksul pärast presidendivalimisi, mis peaksid toimuma 1998. a veebruaris.

Vagnorius on paanika hajutamiseks kinnitanud, et ta ei soovi Leedu rahapoliitika järsku muutmist. Muutused rahapoliitikas algavad tema kava kohaselt 1997. a algul keskpangale pankadevaheliste laenude garanteerimise ja repooksjonite õiguse andmisega. Teisel etapil muudetakse Leedu litt konverteeritavaks ning seotakse inflatsioonitempoga. LETA-ETA

Saksamaa koalitsioonivalitsus jõudis kokkuleppele tuleva aasta eelarve kulude kärpimises. Kantsler Helmut Kohli valitsus nõustus kärpima kulutusi kolme miljardi marga võrra.

Eelarvekärbete abil loodab Saksamaa vähendada eelarvedefitsiiti, et viia oma majandus vastavusse Euroopa rahaliidu nõuetega.

Kohaliku pressi teatel ähvardas kantsler Helmut Kohl tagasi astuda, kui ministrid ei suuda eelarve küsimuses üksmeelt leida. Tagasiastumisega ähvardamine on äärmiselt haruldane Kohli 14aastase valitsemisperioodi jooksul. REUTER-BNS

USA investeerimispank Merrill Lynch ennustab, et ajalehehepaber odavneb lähikuudel 15--20%. Uudise edastas Norra majandusuudiste agentuur TDN Finans. STARTEL-BNS

Reklaamiandjad on telereklaamides võtnud sihikule lapsed, meelitades neid sööma kõrge rasvasisaldusega, magusaid ning soolaseid toite, ilmnes rahvusvahelisest tarbijauuringust.

Consumers International teatas, et üle poole toidureklaamidest 13 vaatlusaluses riigis reklaamivad kiirtoidurestorane, maiustusi ja maisi- ning muid helbeid hommikusöögiks.

Kõige enam on reklaamiaega lastesaadete ajal ostnud McDonald's. REUTER-BNS

Jaapani peaminister Ryutaro Hashimoto tutvustas esmaspäeval Jaapani finantsturgude liberaliseerimise viisaastaplaani, mille eesmärk on viia sisse muudatused, mida Euroopa ja Põhja-Ameerika tegid juba enam kui kümne aasta eest.

Reformiplaan näeb ette diilerite senise fikseeritud komisjonitasude süsteemi kaotamist ja finantsinformatsiooni kättesaadavuse suurendamist. REUTER-BNS

Hetkel kuum