8. jaanuar 1998 kell 22:00

Mr Jeen Ameerikast tühjade kätega

Jaapani aserahandusministri Eisuke Sakakibara, kelle hüüdnimi on tema mõjuvõimsuse tõttu valuutaturgudel Mr Jeen, USA visiit lõppes ebaõnnestumisega. Kohtumised USA rahandusminister Lawrence Summersi ja Föderaalreservide juhi Alan Greenspaniga tulemusi keskpankade ühise interventsiooni näol ei andnud. Sakakibara teatas kohtumiste järel vaid riikide koostööst valuutaturgudel ja ei midagi enamat. USAd ei rahulda ilmselt Jaapani senised pingutused riigi majanduse turgutamisel. Muidugi pole välistatud ka, et kohtumiste tulemuste mõju saab teatavaks alles mõne aja pärast, siis kui midagi enam ei oodata. On ju taolised sekkumised efektiivsed vaid siis, kui neid kõige vähem oodatakse. Oodatud sündmused on valuutakurssidesse juba sisse arvestatud. Nii liikuski dollari kurss jeeni suhtes vahemikus 131,25--133,45 jeeni.

Endiselt on finantsturgude tähelepanu keskmes Kagu-Aasia. Eile oli draama peategelaseks Indoneesia, mille valuuta, ruupia, kukkus Euroopa turgudel psühholoogiliselt olulisele 10 000 USD/IDRi tasemele. Aasia majanduskriisi lõppu pole veel näha ja seda kaugemale lükkuvad lootused ka piirkonna majanduse stabiliseerumise suhtes.

Dollari kurss Saksa marga suhtes liikus eile langevas suunas. Euroopas alustati päeva kõrgeima kursiga 1,8327 DEMi (14,6616 krooni). Eile õhtuks oli USD kurss langenud üle penni 1,82 marga piirimaile. Saksamaa ja Inglise keskpangad jätsid eile peamised intressimäärad muutmata.

Täna avaldatakse USA ja Saksamaa tööhõivandmed.

Hetkel kuum