Börsil puudub kindel suund

21. jaanuar 1998, 00:00

Teisipäevane kauplemine Tallinna börsil oli küllaltki heitlik ja kindla suundumuseta. Ülekaalus olid siiski langejad (11:4), kuid koguni 12 aktsia sulgemishind võrreldes esmaspäevaga ei muutunud. Maaklerite arvates võib praegune ebakindlus kesta kuni jaanuarikuu majandustulemuste selgumiseni. Samas on Hansapank teatanud, et avaldab edaspidi vaid kvartalitulemusi.

ÄP indeks tegi eile 0,23protsendise languse ja sulgus 838,12 punkti tasemel. Börsi ja vabaturu kogukäive ulatus registreeritud 494 tehingus 80,78 mln kroonini.

Investorite elavamat huvi pälvisid taas kaks turuliidrit, Hansa- ja Hoiupanga aktsia, mis vastavalt 32,0 ja 16,9 mln krooniga hõivasid käibe edetabelis kaks kõrgemat kohta. Mõlema aktsia hind langes.

Väheste tõusjate seas olid eile taas Ühispanga ja Tallinna Panga aktsia -- vastavalt 2,96% ja 4,93%, mis on viimastel päevadel suutnud näidata seletamatut võimet liikuda ülejäänud pangasektorile vastupidises suunas. Eeldades, et osal investoritest pole mingit teistele teadmata infot, võib tõusu põhjuseks olla riskialtite investorite panus vahepeal levinud kuuldusele Ühispanga ja Tallinna Panga ühinemisest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing