Nimeta baari vend teeb nime

19. veebruar 1998, 00:00

Nimega baar mulle väga ei meeldi, sest baaris on püütud väga erinevaid sisekujunduse elemente korraga ära kasutada. Viimane torkab silma küllaltki paljude uute istumiskohtade kujunduses --kõigest natuke kokku, ehk siis külastajale meeldib. Kuid tegelikult tuleks lähtuda iga projekti teostamisel tervikust.

Nimeta baaris avaldub terviku puudmine ruumilahenduses -- seal, kus peaks olema avar, on vähe ruumi ja samas teisal on mõttetut tühja kasutamata pinda. Seintele on riputatud väga reklaamimaigulised ja ruumi sobimatud esemed. Aknapealsete kaunistused on alla igasugust arvestust. Sisekujundus pole korralikult läbi mõeldud, seepärast jätab kõleda mulje, 4 punkti.

Väga meeldiv koht, kus on õdus juttu ajada. Eriti teeb ruumi hubaseks mugav diivan ja mõnus valgustus. Mahedavärvilised seinad sobivad samuti rahustava ruumiga.

Seintel on omapärased pildid, mis loovad rahuliku meeleolu. Ruumilahendus -- sissepääsu juures kitsas ruum avardub hiljem tunduvalt suuremaks -- on samuti omapärane, tekitades meeldiva avastusrõõmu ruumi tagumistesse soppidesse tungides.

Veel meeldisid ümmargused baariletid, mis teevad baaris teenindaja külastajale igalt poolt nähtavaks ja samas on ka baarist kõige kohta hea ülevaade. Hea, valge ja rahustav istumiskoht, pimedate baaride aeg on möödas, 8 punkti.

Baari omanikud on naljaga pooleks maininud, et Nimega ja Nimeta baar ning Guitar Safari peaksid moodustama meelelahutuse Bermuuda kolmnurga, kuhu külastajad aega veetes ära kaoksid. Nimega baaris saab meeldivalt aega veeta küll. Samas on ka puudusi, näiteks ukse läheduses on talvel külm istuda ja kuidagi ei meelita mind istuma paarikümne inimesega koos diivanile nagu pikale pingile. Õnneks on baari sisustus mitmekesine ja saab valida istumiseks ka privaatse laua. Ümmargune baar pole omapärane, meenutab liiga Nimeta baari. Baari võib pidada noorte kohaks, sest seinad on värvitud tujutõstvalt, baaris on mitu ruumi. Meeldiv koht, kuhu võib edaspidigi minna, 8 punkti.

Uue baari üldmulje on hea. Natuke häiris see, et minu külastuse ajal oli avatud vaid tagumine baar. See pole eriti otstarbekas, sest tekitab baaris varem mittekäinule mulje, et koht on kinni. Meeldis omapärane triibuline põrandakate ja seinte värvilahendus. Pikk disaindiivad tundus olevat pika kitsa ruumi sisustamisel ainuõige lahendus. Kahjuks osutus diivan istumisel ebamugavaks -- seljatugi on liiga kaugel -- ja lösutamise asemel valiksin meelsamini korraliku tooli laua taga. Kõige olulisem on aga, et uue baari sisustamise puhul pole lähtutud inglise-?oti pubist ja on suudetud korralikult ehitada omanäoline koht. Mingit kindlat stiili pole saavutatud, kuid baar on huvitav ja värske -- 8 punkti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing