Saksa firma nõuab miljoni väärtuses vara

23. veebruar 1998, 00:00

«Meie väidame, et vara on seaduslikus valduses,» rääkis ASi Jumbo-Metec juhatuse esimees Toomas Lepp. «Need seadmed ja väikevahendid olid nendepoolne sissemaks aktsiakapitali laiendamisel.»

Lepa sõnul püüab kohus selgitada, kas Jumbo-Fischer Hamburg GmbH on aktsiate eest tasunud mõnel muul moel.

Jumbo-Fischer Hamburgi esindaja, advokaadibüroo Raidla & Partnerid vandeadvokaadi vanemabi Reet Saks ütles, et advokaadibüroo on esitanud kohtule kaks toimikutäit materjale, mis tõendavad, et tegu on Jumbo-Fischer Hamburgi varaga, mida Jumbo-Metec tootmises kasutas, mitte aktsiakapitali sissemaksega.

Jumbo-Meteci ja Jumbo-Fischer Hamburgi koostöö peamiselt Mercedes-Benzi lisaseadmete tootmisel viis vastuoludeni pärast Jumbo-Meteci aktsiakapitali laiendamist ligi kaks aastat tagasi.

Reet Saks tunnistas, et Toomas Lepp ja Jumbo-Fischer Hamburgi üks omanikke Sven-Onnen Fischer kavatsesid kasutada vaidluse all olevat vara aktsiakapitali laiendamiseks, kuid see ei realiseerunud.

Selleks et saada Forekspangast tootmishoonete ostmiseks laenu, otsustasid firmade omanikud Jörg ja Sven-Onnen Fischer ning Toomas Lepp AS Jumbo-Fischer Eesti ja AS Jumbo-Metec ühendada.

Reet Saks on varem väitnud, et pärast laenu saamist pidi Jumbo-Meteci aktsiakapital jaotuma nii, et 60 protsenti oleks jäänud sakslastele ja 40 protsenti eestlastele. «See on tegemata ja sellest ongi tõusnud tüli,» ütles ta.

Jumbo-Metec on leidnud uue koostööpartneri, Saksamaa firma Hermann Schoch Farzeugteile GmbH, kes teeb samuti allhanget Mercedes-Benzile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing