22. veebruar 1998 kell 22:00

USA kasumivõtt pöördus

Riia börsil liikusid aktsiate hinnad reedel taas alla. Börsi käive oli viimaste aegade kohta tugev 315 000 latti. Enim kaubeldi Unibanka ja Kaijaga. Nädala alguse hinnalangus meelitas spekulante Unibankat ostma ning hind kerkis päeva lõpuks koguni 3,05 latini. Kaija seevastu jäi kaotajate poolele. Kaija suuromaniku kava emiteerida uusi aktsiaid on languse ilmseks põhjuseks.

Leedu börsil oli reedel suhteliselt vaikne kauplemissessioon. Põhinimekiri näitas kerget langust, kuna Hermise aktsia langes pisut enam kui liti võrra. Börsivälisel turul sooritati aga aktsiaga tehinguid väga suures hinnavahemikus. Maaklerid ennustasid Hermisele uuel nädalal kiiret kosumist. Vilniuse Pank püsis juba mitmendat päeva 235 liti juures. Endiselt olid heas hoos A-nimekirja liidrid Leedu Energia ja Leedu Kindlustus, mille möödunudnädalast tõusu iseloomustas ka suhteliselt elav kauplemine.

Aktsiate hinnad Vene kauplemissüsteemis reedel vaevalt muutusid. Kauplemiskäive oli napp 33 miljonit dollarit.

Maaklerite sõnul seisab tõenäoliselt ees vaikne periood, sest mitmed ebakindlust tekitavad tegurid hoiavad investoreid turult eemal. Põhilistena märgiti ebastabiilset olukorda Lähis-Idas ning Venemaa 1998. aasta riigieelarve saatust. Suhteline vaikus võib turul kesta kuni märtsi lõpuni.

USA aktsiaturgudel jätkus endiselt püssirohtu tõusuks ning neljapäeval alanud kasumivõtt suri reede pealelõunal, tehes ruumi uuele hinnarallile. Dow ületas taas 8400 punkti ning S&P500 jõudis koguni uuele rekordtasemele. Tüli Iraagi ümber investoreid ei häiri. Analüütikute arvates on firmade kasumite märkimisväärne nõrgenemine Aasia kriisi mõjul õigupoolest ainus tegur, mis võiks hetkel turu alla pöörata. See aga ei ilmne enne kui märtsi teisel nädalal. Seega on tõenäoline, et möödunud nädala rekordid ei jää lähiaegadel viimasteks.

Hetkel kuum