Pirita nõuab ASi Tallinna Vesi juhtide vabastamist

02. märts 1998, 00:00

Tõstan järgmisel ASi Tallinna Vesi nõukogu koosolekul juhatuse vabastamise küsimuse, sest olen esimehena kohustatud täitma Pirita halduskogu otsust, lausus Toivo Tootsen. «Ilmselt teen ettepaneku kuulutada välja juhi konkurss, kus ka Pere (ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees -- ÄP) saab osaleda,» lisas ta.

See on majandusalane asjatundmatus, kommenteeris Enno Pere Pirita halduskogu otsust.

Juhatust saab tagasi kutsuda vaid nõukogu mõne liikme ettepanekul, mida seekord keegi ei teinud, teatas Tallinna Vesi nõukogu esimees abilinnapea Ants Leemets pärast reedest haldusnõukogu istungit. «Palusin nõukogu liikmeid mõelda ja kui keegi soovib, võime seda arutada,» märkis Leemets.

Pirita elanike pahameele tekitas Tallinna Vesi teade alustada sel aastal ühiskanalisatsiooni ehitamist Meriväljal. «Hinnates võimalusi, oleme leidnud, et ehituskava oleks teostatav, kui Teie võtaksite ühinemistasuna enda kanda keskmiselt 15% maksumusest, s.o ca 10 000 krooni kinnistu kohta. Sealjuures oleks mõeldav tasumine võrdsetes osades kolme aasta jooksul,» seisis teates.

Tootseni sõnul otsustas ASi Tallinna Vesi nõukogu hoolimata juhatuse vastuseisust eraldada kolme aasta jooksul rajatava Merivälja kanalisatsioonivõrgu ehitamiseks sel aastal 10 miljonit krooni. «Sõnagi polnud juttu sellest, et osa ehituskulusid peaksid tasuma majaomanikud, see on ju absurdne,» rääkis ta. «Selge, et selline kiri tekitas paanika, mind kui nõukogu liiget pani kiri aga lausa nördima.»

Pere kinnitusel oli kiri turu-uuring, millest majaomanikud üheselt aru said. Kolmesajast vastanust viis-kuus ei nõustunud maksma, väitis ta. «Meile oli oluline panna paika tööde järjekord sõltuvalt sellest, kui suures summas on nad nõus maksma,» põhjendas Pere.

Heitsime juhatusele ette, et kirjas polnud sõnaselgelt öeldud, et see on uuring, lausus Leemets. Tema väitel ei ole kiri tõsiseltvõetav põhjus ASi Tallinna Vesi juhatuse väljavahetamiseks.

Käib üks kukepoks, vastas Leemets küsimusele, miks on Enno Pere vabastamine päevakorda tõusnud. Ta ei soovinud ka vastata küsimusele, kas on toimunu põhjus erakondade omavaheline kemplemine.

«Oleme majanduslikult edukas firma ja see ei meeldi mõningatele ringkondadele, kelle arvates võivad edukad olla vaid pangad,» lausus Pere.

Tootsen ütles, et lõputult ei saa linnakodanikke teenindav monopoolne ettevõte mõelda kasumi suurendamisele.

«Selles me ei saa üksmeelele, et ettevõte peab töötama kasumita -- kust siis investeeringud tulevad,» nentis Leemets.

Tallinna Vesi oli ülemöödunud aastal Äripäeva TOP 100 arvestuses edukaim Eesti ettevõte, mille puhaskasum oli 112 miljonit krooni.

Tallinna Vesi nõukogu järgmine istung on plaani järgi 24. märtsil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing