Koos on kasulikum

16. märts 1998, 00:00

n Äripäev on varemgi tõdenud rõõmustavat tõsiasja, et üha rohkem Eesti firmasid jõuab äratundmisele, et iga hinna eest ise tegemise aeg on möödas, koos on kasulikum tegutseda.

Välisfirmade jätkuva tuleku ja kasvu kõrval on Eesti tegijate ainuke võimalus ühineda, et arvestatavat osa turust enda käes hoida. Turul on karmid tingimused -- võidab tugevam. Üksi rabeldes võib jõudu vajaka jääda.

Mõni aeg tagasi sai Äripäevalt kiitva hinnangu kütusefirmade Alexela ja Petra ühinemine. Positiivse sammuna tuleb hinnata ka EMV ja Merko Ehituse otsust alustada liitumisläbirääkimisi.

Eesti ehitusturul tekib selge liider, ei teki aga monopoli, sest ühinenud firma turuosa on erinevatel hinnangutel kaheksa kuni kümme protsenti.

Loodava firma konkurentsivõime paraneb. Ühteheitmine annab võimaluse suuremate rahvusvaheliste objektide puhul välisfirmadele võistlejaks olla.

Eesti turul tegutsevad aktiivselt Lemminkäinen ja Skanska. Ehitusjuhtide sõnul on huvi Eesti ehitusturu vastu suur mitmetel Saksa, Norra ja Rootsi firmadel.

Suurem sõnaõigus on suurel firmal ka välisturgudel. Hoitakse kokku kulusid, kasvab efektiivsus. Ettevõtte likviidsus suureneb ja risk väheneb.

Et suund on võetud muutustele ja konkurentsivõime tugevdamisele, näitab mitte ainult EMV ja Merko Ehituse liitumine: aasta alguses ostis Eesti Ehitus ära enamusosaluse Tartu Linnaehituses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing