Koger & Sumberg Keskkonnaehitus hakkab ehitama vee- ja kanalisatsioonitrasse Keilas

26. märts 1998, 00:00

Koger & Sumberg Keskkonnaehitus ja AS Keila Vesi allkirjastasid kolmapäeval 30 mln kroonise lepingu Keila veevarustuse ja kanalisatsioonitrasside väljaehitamiseks.

Koger & Sumberg Keskkonnaehituse juhataja Ilmari Kuusaru sõnul on projekti teostamise aeg tänavu aprillist tuleva aasta septembrini.

Valmivatesse lõuna- ja kagurajooni trassidesse on võimalik ühendada kuni 650 majapidamist, ka varustatakse linnaosa nüüdisaegsetele normidele vastavate tuletõrjehüdrantidega.

Keila Vesi finantseerib ehitusprojekti Phare abist, NEFCO laenust, riiklikust investeeringute programmist, kohaliku omavalitsuse ja ettevõtte omavahenditest.

Keila Vesi tegevdirektori Veiko Kaufmanni sõnul on Keila praegu kaetud tsentraalse veevarustuse torustikuga vaid osaliselt ja selle ehituskvaliteet on halb. «Keila praegune torustik ei ole piisavalt sügaval, mistõttu veevärgi külmumise tõttu on talvel alati palju avariisid,» märkis ta.

Kanalisatsioon puudub lõuna- ja kagurajoonis täielikult, mistõttu on kasutusel keskkonnale ohtlikud kogumiskaevud.

Keila vee- ja kanalisatsioonitrasse avaldas soovi ehitada 10 firmat.

Rekonstrueerimisprojekt on osa kogu Keila linna vee- ja kanalisatsiooni arenguprojektist, mis hõlmab uue heitveepuhasti rajamist, uute reoveepumplate ehitust ja sadeveekanalisatsiooni süsteemi väljaehitamist.

Koger & Sumberg Keskkonnaehitus on Koger & Sumbergi Grupi tütarfirma, mis loodi 1997. aastal keskkonnaehitusprojektide juhtimiseks ja teostamiseks.

Koger & Sumbergi Grupi 1997. aasta konsolideeritud auditeerimata netokäive oli 377 miljonit krooni ja puhaskasum 8,3 miljonit krooni. BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing