RICI kukkus alla 600 punkti

01. aprill 1998, 00:00

Teisipäevane kommentaar Riia börsi kohta osutus siiski liiga optimistlikuks. RICI ei suutnud eile ülalpool 600 punkti taset püsida ning tegi läbi võimsa 5% languse. Põhjusena mainitigi halvenenud suhteid Venemaaga. Selle tõttu sattusid löögi alla eeskätt firmad, mille turg asub Venemaal. Peale selle oli mitmel kohalikul pangal tegu, et Läti Panga kvartaalsete nõuetega toime tulla ning kiire bilansivuntsimise tagajärjed olid halvad. Unibanka langes 13 santiimi 3,07ni, mootoriketitehas 5 santiimi 0,68ni. Tõusjate hulgas olid aga Staburadze ja Balta.

Leedu börs oli teisipäeval peaaegu välja surnud. Kauplemissüsteemi käive jäi alla 30 000 dollari ning samuti hinnad jäid praktiliselt muutumatuks. Põhinimekirja pankadega ei kaubeldud, ilma tegid Medienos Plau?as järsu languse ja Birzai Piim tugeva tõusuga. Ilmselt ei ole tänaselt kauplemissessioonilt midagi paremat oodata.

RTS-süsteemi kauplemiskäive paranes teisipäeval pisut, kuid jäi endiselt väga madalale tasemele ning aktsiate hinnad langesid taas üle protsendi. Ilmselt on selle taga jätkuv poliitiline ebakindlus. Maaklerite arvamused läksid lahku selles suhtes, kas Kirijenko määramine peaministriks või valitsuse moodustamine suudavad turgu oluliselt tõsta. Enamik näib olevat seisukohal, et selline tõus saab olla vaid lühiajaline. Positiivsena nähti siiski seda, et välisinvestorid pole asunud müüma.

USA turgudel valitses esmaspäeval närviline õhkkond, sest liikvele on läinud kahtlused võimaliku Föderaalreservi intressimäärade tõusu suhtes. Seda halvemini võeti vastu teade majamüügi rekordist veebruaris, mis on üks inflatsiooni indikaatoritest. Makromajandusuudistele lisandus ka langus välisturgudel. Aktsiahinnad liikusid põhiliselt alla, ehkki kaotused polnud väga suured. Sarnast vaikset langust ennustasid mitmed analüütikud ka kogu nädala teiseks pooleks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing