7. aprill 1998 kell 22:00

Dow sulgus ülalpool 9000

Läti turg näitas teisipäeval stabiliseerumistendentsi. Ehkki hinnad langesid jätkuvalt, kaotas RICI vaid 0,56%. Unibanka oli taas suuremate langejate hulgas ning vajus taas alla 3 lati piiri. Maaklerid ennustasid nädala teiseks pooleks languse peatumist. Vene suhted varjutavad aga edasisi perspektiive piisavalt, et tõusule oluliselt lootusi mitte panna.

Leedu aktsiad liikusid teisipäeval tugevalt üles. Head eeskuju andis Hermis, mis hommikusel hinnafikseeringul kallines 9,98%, kuna aga Vilniuse pank ei ilmutanud erilist aktiivsust. A-nimekirjas oli taas atraktiivne Leedu Energia, mida jätkuvalt jahib üks suur investor. Ka Leedu Kindlustus näitas arvestatavat käivet, ehkki hind tõusis vaid napilt. Börsi lähiperspektiivi suhtes jäävad maaklerid eri arvamustele, tõenäolisem on siiski suhteliselt passiivse perioodi algus.

Vene aktsiaturg näitas halvimat kombinatsiooni kartlikust ja igavast turust. Põhiliselt maakleritevahelisel turul liikus vähe tegelikke kliente ning turgu liigutavaid uudiseid ei leidunud. Nii lõppeski päev oluliste muudatusteta hinnatasemes ning nõrga 30 miljoni dollarise kauplemiskäibega.

Esimest korda ajaloos sulgus Dow Jonesi tööstusindeks esmaspäeval ülalpool 9000 punkti piiri. Järsu hinnatõusu turul põhjustas uudis kahe finantsmaailma suurvõimu Citicorpi ja Travelers Groupi liitumisest. See põhjustas finantssektoris tõelise ostupaanika, sest ilmselt sunnib konkurentsisurve teisigi panku lähiajal maaklerifirmasid omandama. Samal ajal liikusid tehnoloogiaaktsiad alla. Selle taga oli võimudele lähedal oleva isiku jutt sellest, et justiitsdepartemang kavatseb esitada uued konkurentsialased süüdistused Microsofti vastu enne Windows 98 müügi algust. Mitmed analüütikud kommenteerisid ka, et tugev huvi finantsaktsiate vastu tõmbab suurtes kogustes raha välja muudest sektoritest, eriti tehnoloogiast.

Hetkel kuum