22. aprill 1998 kell 22:00

Välismaalt saab helistada odavamalt

IN-kaart ei sisalda endas magnetriba ega mikroprotsessorit, selle asemel on kaardi «südameks» kaardinumber ja salajane PIN-kood. Seetõttu ei ole vaja IN-kaarti sisestada telefoniaparaati, vaid tuleb sisestada kaardinumber ja PIN-kood. See aga võimaldab peale taksofonide kasutada kõiki toonvalimisega telefone, olgu siis hotellis või kodus.

Hotellist helistamisel aitab IN-kaart vältida seal kehtivaid kõrgendatud kõnetariife. IN-kaardiga helistades kehtivad alati IN-kaardi hinnakirjas toodud tariifid.

IN-kaardiga on võimalik tasuda ka faksi saatmise ja modemiühenduse eest. Kõnede eest tuleb maksta kodus Eesti Telefoni kliendiarvega.

IN-kaart aitab reisimisel lahendada mitmeid side- probleeme. IN-kaardi oma-nik ei pea helistamiseks ostma kohalikku kõnekaarti, mille nimiväärtust ta tõenäoliselt ära ei kasuta.

Kui näiteks viibite külas välismaistel sugulastel, siis koju helistamine pererahva kulul võib olla veidi eba-mugav. IN-kaardiga sellist probleemi ei tekki.

IN-Kaart sobib ka Ameerikas reisimisel, sest Euroopa GSM-telefonid seal ei toimi.

Helistan võimaluse korral mobiiltelefoniga. USAs meie mobiilid ei tööta, seal kasutan IN-kaarti. Helistamine IN-kaardiga on küll üsna tülikas protseduur, tuleb hulk numbreid valida, kuid hotellis istun rahulikult diivanile, panen kasutamisjuhise telefoni kõrvale lauale ja let's go! Hotellist helistades tuleb IN-kaardi kõne odavam kui hotellihindadega Ameerikast Eestisse helistamine.

IN-kaart on kasulik eel-kõige sellepärast, et aitab tunduvalt vähendada sidekulutusi.

Vastavalt etiketile peatub vabariigi president suhteliselt kallites hotellides ning seal on ka kaugekõne hinnad tunduvalt kõrgemad kui tavaliselt telefonilt helistades. Seetõttu kasutabki presidendi kantselei sidekulutuste vähendamiseks IN-kaarti.

Kaarti on kasutatud kõikjal, nii Euroopa riikides kui Ameerikas.

Hetkel kuum