Lühiuudised

27. aprill 1998, 00:00

Riigikohus lubas maksuametil pärida Eesti väärtpaberite keskdepositoorimilt (EVK) andmeid väärtpaberitehingute kohta.

Riigikohtu halduskolleegiumi määruse järgi on maksuametil õigus EVK-lt andmeid nõuda, kuid mitte piiramatu arvu isikute kohta.

Riigikohus saatis asja ringkonnakohtusse tagasi, mis peab EVK ja maksuameti vaidlusasja uuesti üle vaatama. Ringkonnakohus tunnistas mullu detsembris maksuameti ettekirjutuse, millega see taotles EVKst tehingute andmete avaldamist, kehtetuks. BNS

Kolm Eesti juhtivat ehitusfirmat sõlmisid eelmisel nädalal kõigi ASi Tartu Maja Betoontooted aktsiate ostu lepingu.

Firma, milles ehitusfirmadel Merko Ehitus, EMV ning Koger & Sumberg on võrdne osalus, ostis valdusfirma Tartu Maja ainsa tegutseva tütarettevõtte kõik aktsiad enam kui 20 miljoni krooni eest.

«Ostsime selle firma, et säiliks konkurents betoondetailide turul ja oleks Eesti kapitalil põhinev konkurent E-Betoonelemendile,» põhjendas Merko Ehituse finantsdirektor Ülo Metsaots. BNS

Hannoveri tööstusmessil osalevad 14 Eesti ettevõtet ja organisatsiooni on oma ühise väljapanekuga pälvinud elavat tähelepanu, ütles Eesti ekspordiagentuuri välismesside projektijuht Rein Riisalu.

«Mõnel on aasta tootmisvõimsus juba maha müüdud,» märkis Riisalu.

Eesti ettevõtted osalevad Hannoveri messil juba kolmandat aastat ja selle ajaga on tekkinud järjepidavad kontaktid, ütles Riisalu. Ta lisas, et Eesti ettevõtete tase on kõrge ja konkurentsivõimeline. BNS

Eesti võib Euroopa Liiduga ühinemise läbirääkimistel taotleda endale püsivaid eritingimusi põlevkivitööstuse alal, sest Eesti sõltub suurel määral põlevkivienergiast.

Majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso ütles Postimehele, et Eesti esitab tõenäoliselt Euroopa Liidule taotluse käsitleda Eestile ainuomast põlevkivitööstust võrdväärsena Euroopa söetööstusega.

Ratso sõnul võimaldaks selline võrdsustamine teha soodsamalt investeeringuid põlevkivitootmise rekonstrueerimisse ja aitaks tagasi hoida elektri hinna tõusu. ETA

Eesti turismifirmade liidu (ETFL) aastakoosolek valis reedel Haapsalus liidu uueks presidendiks Daisy Järva, kes on samal kohal olnud juba varemgi: aastatel 1990--1994. Järva oli liidu esimene president.

Aastatel 1994--1998 liitu juhtinud Erki Urva lahkub ametist, sest liidu põhikirja järgi saab presidendiks olla kaks valimisaega (kokku neli aastat), Urval saab see aeg täis, ütles liidu turundussekretär Inga Linsi. ETA

Eesti Merelaevandus väljendas rahulolu Moskvas Trans-Russia messil saavutatud ärilepete üle ja möönis, et edu võib olla seotud ka Venemaa kehtestatud Läti-vastase embargoga.

«Me saame nüüd tõesti kasutada osalt seniseid Läti kliente. See peaks olema heaks õppetunniks ka Eesti poliitikutele, et ei tohi suhteid Venemaaga liiga teravaks ajada,» ütles Merelaevanduse esindaja Artur Kalme Moskvas.

Venemaa transpordimessil osalenud teised Eesti ettevõtted väljendasid samuti rahulolu uute sõlmitud kokkulepete üle, kuid ei soovinud esile tõsta Läti-Vene suhete teravnemisest tulenevat kasu. BNS

Praegu halvas korras oleva endise Dünamo suusavabriku territooriumile teevad uued omanikud pärast ostu-müügilepingute sõlmimist kaubandus- ja büroopinnad.

Tõnissoni Kinnisvara maakler Kristjan Simson ütles, et 2 hektari suurune maa-ala jagatakse pärast müügilepingute sõlmimist kuueks kuni seitsmeks 1500--5000 ruutmeetri suuruseks kinnistuks.

Simsoni sõnul on üheks ostjaks hoonete praegune rentnik hulgikaubandusfirma AS Trak-Balti, kes tõenäoliselt kasutab raudteepoolset maa-ala hulgikaubanduspinnana. BNS

Likvideerimisel oleva INKO Balti panga suurim võlausaldaja Tallinna linn palkab 18 miljoni kroonise nõude kättesaamise tagamiseks advokaadibüroo.

Abilinnapea Ants Leemets sai reedel linnavalitsuselt volituse sõlmida leping advokaadibürooga Laus ja Partnerid. BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing